Nagy valószínűséggel Rafael Leao mégsem lesz bevethető a hétvégén a Bologna ellen.
A portugál futballista több mint 3 héttel ezelőtt izomhúzódást szedett össze a vádlijában a Bari elleni Olasz kupa-meccsen és ennek hatására ki kellett hagynia a Cremonese és a Lecce elleni bajnokit a Serie A 2025/26-os idényének első két fordulójában, valamint a szeptemberi válogatott meccseken sem játszhatott.
Antonio Vitiello, a MilanNews főszerkesztője és Luca Bianchin, a La Gazzetta dello Sport újságírója arról számolt be, hogy Leao nagy valószínűséggel nem lesz bevethető a vasárnapi Bologna elleni meccsen. A 26 éves futballista vádlija még nincs rendben és a szakmai stáb részéről kellő elővigyázatosság van, így nem akarnak semmilyen kockázatot vállalni. Ha a portugál támadó vasárnapra nem lesz 100 százalékos állapotban, akkor nem lesz ott a keretben a Bologna elleni meccsen.
Bár a válogatott szünet első felében óvatos optimizmus volt Rafa állapotával kapcsolatban, viszont kedden és szerdán sem végzett teljes értékű edzésmunkát. Leao továbbra is személyre szabott edzésprogramot követ speciális terápiával, hogy teljesen felépüljön a vádlisérüléséből.
A következő 48 órában újra felmérik Leao állapotát, de jelenleg csekély az esély arra, hogy a hétvégén készen álljon a játékra. Nagy valószínűséggel a szeptember 20-án rendezendő Udinese elleni meccsen állhat újra Massimiliano Allegri rendelkezésére.