Alex Jimenezt három klub is szeretné szerződtetni a nyári mercato hátralévő napjaiban és közel van ahhoz, hogy két év után búcsút intsen a Milannak.
Matteo Moretto közlése szerint a Serie A-ból a Como és a Roma, míg a Premier League-ből a Bournemouth is versenyben van Jimenez szerződtetéséért. A spanyol szélsőhátvéd közel áll ahhoz, hogy elhagyja a Milant és a Rossoneri végleges átigazolást vagy vásárlási kötelezettséggel járó kölcsönüzletet preferál.
A Bournemouth megpróbálja elhappolni Jimenezt a Como orra elől – írja Daniele Longo a Calciomercatótól, aki hozzátette, hogy a klubok egy 25 millió euró összértékű transzferről tárgyalnak egy kölcsönüzlet keretében, amelyhez vételi opció tartozik és bizonyos számú meccsszám elérése esetén kötelező érvényűvé válik. Folyamatban vannak a megbeszélések a Real Madriddal is, amelynek visszavásárlási opciója van a játékosra. A Bournemouth pénteken megkísérli lezárni a tárgyalásokat és megkötni az üzletet Jimenez klubváltásáról.
A MilanNews úgy értesült, hogy Jimenez a Bournemouth-ot választotta a következő klubjának. A 20 éves szélsőhátvéd teljes mértékben kifejezte nyitottságát, hogy az angol klubhoz igazoljon a Premier League-be. A klubok között zajlanak a tárgyalások az üzlet feltételeiről.
Nico Schira jelentése szerint a Bournemouth szóban megegyezett a Milan vezetőségével Jimenez ügyében egy vásárlási kötelezettséggel járó kölcsönüzletről. Tiago Pinto azon dolgozik, hogy meggyőzze a spanyol védőt. Az angol klub készen áll egy 2030-ig szóló szerződést kínálni Alexnek.
Jimenez biztosan nem fog pályára lépni a péntek esti Lecce elleni bajnokin, ugyanis az esetleges klubváltása miatt Massimiliano Allegri nem nevezte a meccskeretbe.