Hivatalossá vált Tijjani Reijnders átigazolása a Milanból a Premier League-ben szereplő Manchester Cityhez és ismert, hogy a klub mekkora tőkenyereséget könyvelhet el.
A holland válogatott középpályás 2 év után búcsút intett a Rossonerinek és a Premier League-ben folytatja a pályafutását. Reijnders 5 évre, azaz 2030. június 30-ig kötelezte el magát. A megegyezés alapján a Manchester City 57 millió eurót fizetett a játékjogáért, valamint további 13 millió euró bónusz ütheti a Rossoneri markát különböző feltételek teljesülése esetén.
Az olasz futball pénzügyeire szakosodott CalcioFinanza portál beszámolója szerint a Milan vezetősége Reijnders eladásával több mint 40 millió eurós tőkenyereségre tett szert. A holland középpályás játékjogáért 2023 nyarán 20,5 millió eurót fizetett a Milan és az amortizáció 2,5 millió euróval csökkenti a mérlegben szereplő értéket, ezáltal 2025 júniusában Reijnders mérlegértéke 12,3 millió euróra tehető.
Így a játékos értékesítéséből származó tőkenyereség 44,7 millió euró lenne (57 millió euró és a 12,3 millió euró különbsége), azonban az összegből még le kell vonni a záradék alapján az AZ Alkmaar javára fizetendő összeget.
A klubok közötti 2023-as megállapodás és a szerződés szerint a holland együttest illeti meg a tőkenyereség 10 százaléka, azaz 4,47 millió euró. Ennek eredményeképpen a transzfer 40,2 millió eurós tőkenyereséget hoz a Milannak a 2024/25-ös pénzügyi évre. A klub márciusban hosszabbított Reijndersszel 2030-ig és az új szerződés alapján a következő idénytől 1,7 millió helyett évi 3,5 millió eurót keresett volna Milánóban. A klubváltással Tijjani ennek több mint dupláját, 7 – 8 millió eurót fog zsebre tenni.
9 hozzászólás
Ez a lényeg!!! Van tőkenyereség!
Az, hogy nincs csapat, nincs BL, nincs koncepció, az nem számít!
Még pár kulcsember kiárusítása és nyugodtan fog aludni a tulajdonos,nem lesz mínusz a BL elmaradása miatt.Igaz a csapat jövője, a klub jövője na meg a szurkolók azok nem számítanak.Lényeg a tökenyereség…..
El tudom képzelni, ahogy heves szívdobogás közepette koccintgatnak a napokban, Moncada megkapja az Employee of the Year címet, Cardinale pedig kacag a cabriójában, miközben a hatalmas tőkenyereséget ünneplik. A Milan egy újabb sikeres pénzügyi évet zárt. Újabb ékes bizonyítéka annak, hogy lehet nyereséget termelni, és még eredmények sem kellenek hozzá. Mi vagyunk itt a hülyék, nem ők.
– ‘Ezt miből számolta ki’?
– ‘Matematikus Ön? ‘
😄
Na ezért most biztos magukhoz nyúltak
Én mégis jobban örültem akkor, amikor bajnokságot nyertünk, de közben buktunk például Donnarummán, De mit számít egy hülye szurkoló…
Remélem a bérletesek nagy része nem vesz a következő szezonra! Felháborít és elszomorit.
Matematika klub lett a Milan. Várom a további matek feladványokat.
A menedzsmentből nem tudnánk valakiből tőkenyereséget produkálni?