Rafael Leao a Bundesliga-bajnok Bayern München célkeresztjében van, viszont a Milan egyáltalán nem akar megválni tőle.
A támadó-szekcióban kevésbé várható olyan mértékű átalakulás, mint a védelemben illetve a középpályán, így a Rafa Leao, Santiago Gimenez, Christian Pulisic trió maradhat a 2025/26-os szezonra a kezdőcsapatban, csupán a cserék terén vannak bizonytalanságok Noah Okafor, Samuel Chukwueze és Luka Jovic sorsát illetően.
A La Gazzetta dello Sport szerint Leao a Bayern célkeresztjében van a nyári átigazolási időszakra. Jelenleg még hivatalos ajánlat nem érkezett a portugál válogatott támadóért, aki a német klub célpontjait tartalmazó lista élén áll a támadósor megerősítése érdekében. Nico Schira olasz újságíró megerősítette, hogy a Bayern érdeklődést mutat Leao szerződtetése iránt.
A Milan nem szándékozik megválni Leaótól és azt tervezi, hogy megtartja őt, ugyanis az új edző, Massimiliano Allegri kulcsemberként számol vele – írja a Gazzetta. Az olasz tréner meg van győződve arról, hogy a következő szezonban Leao képes lesz megtenni a minőségi ugrást, hogy folyamatosan magas szinten teljesítsen.
A 25 éves támadó az aktuális szezonban 50 tétmeccsen szerepelt és közvetlenül összesen 25 gólból vette ki a részét 12 találat illetve 13 gólpassz formájában.
A német Kicker magazin szerint a múlt héten találkozó volt Münchenben a német klub vezetői és Leao képviselői között. Állítólag Rafa nem ellenzi a transzfert, azonban a Milan egyáltalán nem szándékozik eladni a játékost.
6 hozzászólás
Auf Wiedersehen!
Jó rappelést Münchenben! Az úgy is jobban megy…
Az örök ígéret, az örök világklasszis light.
Sajnos ez a kémia megromlott, ahogy Theo esetében is, időszerű lenne a váltás és ha annyira szeretik a klubbot akkor nem ingyen mennek a szerződésük lejártával!
Leaonak már meg lett hosszabbítva a szerződése.
A piacképes(ebb) játékosok közül Theonak és Maignannak jár le jővő nyáron a kontraktusa.
Vegyétek, vigyétek!
Mehet tőlem is!!! Tehetség van, elszántság akarat alázat sehol!
125 millió euroért mehet és viheti magával a balhátvéd haverját is…
Max kinevezeseig siman elatam volna, viszont Allegri focijahoz kell par kreatív ember, kulonben total nezhetetlen lesz az egesz…Reijnders mar megy, melle meg Rafa is, mar sok lenne.
Mi varhato, ha marad?
8-9 ember fog gurizni, hogy Rafa csilloghasson…