A becslések szerint jelenleg 25 millió eurós veszteséget mutat a Milan pénzügyi mérlege a 2024/25-ös pénzügyi évben.
A RedBird Capital Partners 2022 nyarán vette át a Milan irányítását az Elliott Managementtől és azóta a 2022/23-as és a 2023/24-es pénzügyi évet is pozitív mérleggel zárta a klub, tehát mindkét évben nyereséges volt több mint másfél évtized után. Bő egy hónappal a zárás előtt erősen fennáll annak a veszélye, hogy a Milan zsinórban két nyereséges év után veszteséget fog termelni.
A CalcioFinanza becslése szerint jelen állás szerint a Milan mérlege a 2024/25-ös pénzügyi évre vonatkozóan körülbelül 25 millió eurós veszteséget mutat. Ennek oka, hogy a korábbi évhez képest csökkentek a játékoseladásból származó bevételek és a téli mercato alatt a klub egy extra 50 millió eurós beruházást hajtott végre a csapat megerősítése érdekében. Ráadásul a Bajnokok Ligája rájátszásában való kieséssel a klub további UEFA-bevételektől esett el.
A portál megjegyzi, hogy a Milannak a következő 1 hónapban még van lehetősége kozmetikázni a pénzügyi mérleget, hiszen június 30-án zárul a 2024/25-ös pénzügyi év. Így a kölcsönben lévő játékosok végleges értékesítésével további bevételt szerezhet. Pierre Kaluluért a vételi opció aktiválásával 14 millió eurót fog kapni a Milan a Juventustól, valamint adott esetben ehhez hozzáadódhat Ismael Bennacer, Alexis Saelemaekers vagy Tommaso Pobega eladási ára is, ha a klubjaik végleg megvásárolják őket június 30-ig.
A probléma a következő pénzügyi évvel lehet, ugyanis a Milan egyik európai kupasorozatban sem fog részt venni a 2025/26-os idényben és a Bajnokok Ligája mellett a nyári Klubvilágbajnokságról való lemaradás is hatalmas bevételkiesést eredményez a kasszából. A következő idényben az UEFA-pénzdíjazás és az európai kupaporond jegybevételeinek hiányában a klub kénytelen lehet masszívan a játékoseladáshoz folyamodni vagy drasztikusan csökkenteni a kiadásokat, ha el akarja kerülni a veszteséget.
4 hozzászólás
Hát kellemetlenül öregszik, hogy azzal kardoskodtunk az új rezsim mellett ,hogy ők gazdaságilag megfontoltak aztán második évbe jobban földbe áll a projekt mint az elmúlt 6 évbe bármikor. Persze akinek esetleg nem sikerült a 8 általános sem az megint leírhatja, hogy hosszútávú projekt stb… csak minden hosszútávú projekt stabil alappal indul, nem pedig azzal ,hogy 200m handicappal indulunk a 3 évbe neki. A cikk jól írja mindennek az alapja a BL-KlubVB ,ami kvázi egy szuperliga lett a szuperliga helyett, mind pénzben, mind média megjelenésben.
Már leírta „valaki”, hogy ez is Maldini hibája és azóta esik szét a csapat, mióta bajnokok lettünk és Maldini egyedül önfejűen mindenkit elengedett ingyen. Mindig lesz valami amivel védik ezeket, akik sose hibáznak.
Ebben az lesz a szép, hogy itt ott csoroghat a pénz ide oda eladásokkal, de a motiválatlan játékosok mennyire lesznek kirobbanó formában, hogy egy nem létező projektért küzdhetnek bércsökkentés mellett? Persze időt kell adni, mert csak most érkezett Tare, aki a szakértelmével elkezdi a sokadik új projektet.
Amire kicsi az esély az meg az, hogy végre észhez térnek és elismerik a hibáikat, ezáltal végre elindulhatnak a fejlődés utján egy jó edzővel, aki nem bólogatni jön. Erre meg azért kicsi az esély, mert a kritikát nem tudják elviselni és eddig egyszer se vállalták semmiért a felelősséget és mindig találtak egy bűnbakot.
Hát igen, a pénzügyi eredmény tényleg fontos, de nem mindegy, hogy min spórolnak. Hosszú távon a gazdasági sikerek a csapat sikerétől függenek. Ilyen megközeítésből nem szabad rövid távú engedményeket tenni a szakmaiság kárára. Így nem szabad edzői stábon spórolni, és úgy kell megtervezni a nyári felkészülést, hogy megfelelő időben, helyen a már körvonalazódó játékos kerettel lehessen felkészülni, hogy ne a bajnokság közepette kelljen mindezt megtenni. Ez a 9. hely rávilágít arra, hogy még olasz viszonylatban is amatőr döntések születtek, és ahogy látom, most belekerülnek egy újabb negatív spirálba.
Talán a vezetőség kezdje el a tisztogatást saját belső köreiben. Létszám csökkentés,fizetés csökkentés.