Tijjani Reijnders a Premier League-ben szereplő Manchester City célkeresztjében szerepel a következő szezonra.
A 26 esztendős középpályás fantasztikus szezont fut és meghatározó játékossá vált a Milanban. Az aktuális szezonban 51 tétmeccsen szerepelt és közvetlenül összesen 20 gólból vette ki a részét 15 találat illetve 5 gólpassz formájában. Így nem meglepő, hogy topklubok figyelmét is felkeltette és a legaktívabb kérőjének a Manchester City tűnik.
A The Telegraph beszámolója szerint Reijnders egy komoly célpont a Manchester City számára a középpálya megerősítése érdekében a nyári átigazolási időszakra. Az angol együttes nagy átalakulást tervez a középpályán és Pep Guardiola a Milan holland játékosával szeretné megerősíteni a csapatot Kevin De Bruyne távozása után. A manchesteri alakulat egy kreatív box-to-box típusú középpályást keres.
A Milan vezetősége fel van készülve arra, hogy a nyáron ajánlatokkal fogják bombázni a klubot Reijnders játékjogának megszerzése érdekében. A holland válogatott középpályás március elején írt alá egy új hosszú távú szerződést a Milannal, mely egészen 2030. június 30-ig érvényes. Reijnders nyíltan beszélt arról, hogy nagyon boldog a Milanban és több évig a Rossonerit szeretné erősíteni.
A Telegraph szerint a Milan vezetősége Ricardo Kaká klubrekordot jelentő 2009-es 67 millió eurós átigazolási áránál magasabb összegű ajánlatokat hajlandó fontolóra venni Reijnders kapcsán.
Reijnders játékjogáért 2023 nyarán 20,5 millió eurót fizetett a Milan az AZ Alkmaarnak.
2 hozzászólás
A kasszából jövőre hiányzó BL pénz már meg is lenne oldva.
Fő szempont a pozitív mérleg. Ennek tudatában ez a hír tulajdonképpen örömteli.
Még egy hasonló eladás kell, és évekre hozhatnának még egy management tagot 🙂
Reijnders nagyon, de nagyon jó játékos, viszont nem az a fajta, aki pótolhatatlan lenne. 104 millió, és mehet.