A várakozások szerint Alex Jimenez, Fikayo Tomori, Strahinja Pavlovic és Tammy Abraham is a kezdőcsapatban juthat lehetőséghez a mai meccsen.
A Milan ma este a 11. helyen álló Udinese otthonában játszik a Serie A 32. fordulójának nyitómérkőzésén. Sérülés miatt nem áll rendelkezésre Emerson Royal és Kyle Walker, míg Ruben Loftus-Cheek a vakbélműtétje után lábadozik. Santiago Gimenez még nincs 100 százalékos állapotban a Fiorentina elleni ütközése után és nem lesz bevethető.
A La Gazzetta dello Sport, a Sky Sport Italia és a MilanNews egybehangzó értesülései szerint Sergio Conceicao egy új játékrendszert fog alkalmazni az Udinese elleni bajnokin és a 3-4-3-as formációban küldi pályára a csapatot. A kapuban Mike Maignan fog védeni és a védelem közepén a Fikayo Tomori-Matteo Gabbia-Strahinja Pavlovic trió kezdhet. Jobb oldali szárnyvédőként Alex Jimenez tűnik esélyesebbnek Alessandro Florenzivel és Filippo Terraccianóval szemben, míg a bal szélen Theo Hernández kezd.
A középpálya tengelyében Youssouf Fofana és Tijjani Reijnders juthat lehetőséghez. A jobb szélen Christian Pulisic vezeti a versenyt Samuel Chukwuezével szemben és a bal szélen Rafael Leao fog játszani.
Csatárposzton Conceicao ezúttal is Tammy Abrahamnak szavazhat bizalmat kezdőként, míg Luka Jovic és Francesco Camarda a cserepadon fog helyet foglalni.
A MILAN VÁRHATÓ KEZDŐJE:
Maignan
Tomori, Gabbia, Pavlovic
Jimenez, Fofana, Reijnders, Theo
Pulisic, Abraham, Leao
Sérültek: Emerson, Loftus-C., Walker, Gimenez
Eltiltott: –
Az összecsapást ma este 20:45-kor rendezik a Bluenergy Stadiumban és a Match4 élőben közvetíti.
7 hozzászólás
Jogos, .. egyik szélső védőnk se tud idén védekezni, miért ragaszkodjunk a hátsó vonalbeli szerepeltetésükhöz?
2 csatáros rendszert emlegettek a héten, de ez sem tűnik rossznak, később egy 3-5-2-t is meg lehetne próbálni akár, bár Leao – Theo duóból ott lehet valaki sérül… adott esetben valamelyik nyári távozásával meg is oldódna a kérdés.
3-4-3-mal meg igazából dolgozhatunk, keret alkalmas lehet rá, kérdés a kp közepe mennyire lesz ugyanúgy átjáróház mint eddig.
Amíg nincs új sportigazgató és edző addig bárhogy játszhatunk, sok haszna nem lesz. Ennek az egésznek akkor lenne bármi értelme, ha a második félidőbe Camarda, Barta és a többi fiatal rohangálna fent.
Lásd NBA alapszakasz vége ,vannak csapatok ahol már a szertáros játszik, mivel kb tét nélkül bárkit ki lehet próbálni.
Már írtam, de értsd meg hogy pont azért játszanak a Tammy-k, Jovicok illetve most újra a Tomorik és ha egészséges lenne RLC és Royal is azért játszana mert:
1) SC tudja hogy nem fog maradni, ezért le kéne valamit tennie az asztalra hogy a jövőben jobb tárgyalópozícióban legyen, azzal, hogy az év végén lerak valamit az asztalra
2) azok fognak játszani akiknek még van tétje az idei évnek, azaz azokkal próbálkozik akik nyáron „el akarják adni” magukat, tehát akik eddig mellőzve voltak és jó eséllyel menniük kell. Talán bennük még van annyi akarat, hogy odategyék magukat az év végén.
Jovic, Tammy azért bizonyítja hogy ez talán még működhet, nyakam rá hogy Tomori is ezért került vissza és ezért játszott azonnal RLC is amint felépült. Azon lehet elmélkedni, hogy melléjük a fiatalok kellenek vagy a bizonyított (kiégett…) játékosok, de ha azt nézzük hogy SC érdeke hogy megpróbáljanak még valami értelmes eredményt lerakni, akkor érthető hogy kik játszanak a fentebb leírtak mellett.
Amúgy továbbra is azt érzem hogy ennek a keretnek már régen 3 védős rendszerben kéne játszania, de nem fejtem ezt ki századszor is.
Teljes mértekben értem amit írsz és nem is ütközik azzal amit én mondtam. Én a Milan nézőpontját mondom miért nincs érdemi haszna ennek, te pedig játékos/edző, hogy nekik mi a tét.
Sajnos attól nem fogok nyáron jobban aludni ha Tammy vagy SC jobb szerződést tudás hol kötni 😐
Illetve az eladatás, nem lenne jobb előbb egy edző és utána akik neki nem kellenek eladni ?(persze még előbb egy sportigazgató)
Az egyértelműen látszik, hogy a 4-2-3-1 nem működik. Már korábban próbálkozni kellett volna valami más felállással… Ideje volt. Kérdés, hogy mi tartott ennyi ideig?
Az időzítést én sem értem. Már ősszel is látszott, hogy nincs kp-védekezésünk, és a szélsőhátvédek sem remekelnek. Ezt SC-nek is látnia kellett volna
Arra mindenképp jó lesz, hogy pontvesztés/vereség esetén lehet jönni az „új formációt még nem sajátították el a srácok” szöveg. 😭