Yunus Musah, a Milan amerikai válogatott középpályása elárulta, hogy kiváltság számára, hogy a Rossoneri játékosa lehet és keményen dolgozik, hogy fejlessze a játékát, valamint kitért a nyomás kezelésére, a kritikákra és a gólszerzésre.
A 22 éves futballista 2023 augusztusában érkezett a Valencia együttesétől és eddig összesen 75 tétmeccsen lépett pályára a csapatban, ezeken 4 gólpasszt jegyzett, azonban az első góljára még várni kell. Musah a Goal.com mikrofonjainak nyilatkozott az amerikai válogatott edzőtáborában és úgy véli, hogy higgadtabbnak kell lennie a kapu előtt, de hisz abban, hogy kemény munkával jönni fognak a gólok.
„Volt egy időszak, amikor én voltam a legfiatalabb játékos, aki a legtöbb játékpercet játszotta Európában. Ilyen lehetőség esetén sok hibát követsz el egy mérkőzésen, de sokat tanulhatsz ilyen fiatalon ezekből az élményekből. Ezek segítettek nekem abban, hogy formáljam önmagam és megtanuljam kezelni a nyomást. Most már sok tapasztalatom van és hálás vagyok, mert ez segíteni fog a jövőben.” – mondta Musah.
„Amikor a Milan játékosa vagy, akkor számítanod kell erre a nyomásra. Ez egy kiváltság számomra, mert ha nem lennék profi futballista, akkor nem tapasztalhatnám meg ezeket a dolgokat. Az embernek a pozitívumok mellett a kritikákat is el kell fogadnia, amikor az emberek kritizálnak vagy rossz dolgokat mondanak rólad. Rengeteg kritikát hallottam a pályafutásom során és most már egyáltalán nem zavarnak. Kezdetben még hallod és látod a kritikákat, melyek beléd férkőznek és hatással vannak rád. Aztán megtanulod figyelmen kívül hagyni a megjegyzéseket, de ettől még látod azokat. Ahogy az emberek minél több ideig látnak, akkor már nem olyan türelmesek, mert ha hosszabb ideje játszol, akkor jobb játékosnak kell lenned, amit teljesen megértek.”
„Gólok? Csak higgadtabbnak kell lennem, mert az edzéseken tudok gólpasszokat adni és gólokat szerezni. A mérkőzéseken érzem annak a nyomását, hogy már régóta nem szereztem gólt. Amikor ilyen helyzetbe kerülök, akkor nagyon nehéz higgadtnak maradnom. Dolgoznom kell a koncentrációs képességemen. Ha Isten is úgy akarja, akkor sikerülni fog gólt szereznem. Csak azon dolgozom, hogy napról napra fejlesszem a játékom bizonyos részeit. Nyilvánvaló, hogy az is a feladataim közé tartozik, hogy gólt szerezzek és gólpasszokat adjak. Meggyőződésem, hogy kemény munkával ezek jönni fognak.”
18 hozzászólás
Kívánok neki hogy sikerüljön megtanulnia a higgadtságot mert amúgy egy nagyon alázatos srác és tud ügyes is lenni, még ha sokszor is világgá tudnák menni tőle.
Hát igen, nem túl imponálóak a számok ahhoz képest, hogy mennyi játéklehetőséget kap, de mégis látok benne fantáziát, mert szerelőkész és ügyes. Egy jó edző keze alatt kulcsjátékossá is válhatna nálunk, hiszen csak 22 éves még.
Egy nagyon jó játékos lehetne ha nem lenne ennyire buta a pályán és sajnos valahol ez is a tehetséghez tartozik, hogy a döntéskészséged milyen. Illetve sajnos a mai fociba a 22 év már egyáltalán nem számít fiatalnak.
Tonali,Szobo,Foden mind csak 24 éves és azért két éve is szintekkel a mostani Musah felett voltak.
Tonali 22 évesen nem tudom, nem mondanám szintekkel felettinek.
Tegyük félre a 23. éve kiesett szinte teljesen a játéktól.
Volt 1 nagyon jó éve a milannal, előtte pedig szinte mindenki meccsenként váltogatta, hogy maradjon, mennyen.
Hasonlóan hajtósok, sokat dolgoznak.
Én nem írnám le, 1 év alatt látványosan nagyon sokat fejlődött a milanban, hozzászokott gondolom az olasz focihoz, a milanhoz, illetve neki sem túl jó, hogy a 3. edzővel tolja másfél év alatt…
Bocsi de ezt elég nehéz hova rakni.
3 évet volt nálunk,
-az első év csalódás volt (20 évesen)
-második évbe bajnok csapat egyik legjobb játékosa volt
– harmadik évben 75m ment angliába
De Szoboszlait is ide lehet venni, kb ugyan ez.
Musah egy rendkívül technikás és gyors játékos, de fejben borzalmasan gyenge és 23. tölti, illetve én a nagy előrelépest se látom benne tavaly óta, akkor is ment mint a güzü, de mindig eggyel több cselt húz vagy rosszkor lő. Nekem róla mindig Zsótér jutt eszembe, akinek ha kicsit több játékinteligenciája ellen, magyar viszonylat szép karriért futhatott volna be, erről föl már kb 10. csapatban játszik.
Értelek, de valljuk be, sosem ért ő 70-75M €-t (tegyük félre a mindenki annyit ér, amennyit adnak érte 😀 ), óriási szerencse volt vele kapcsolatban ez a vételi ár, függetlenül a fogadásaitól. Szerintem Ő abban az évben azért volt olyan jó, mert Kessié ahhoz a csapathoz nagyon sokat tett hozzá.
Fejben lehet fejlődni, szerintem ebben a mostani edző segíthet neki. Bízom benne, az sem zavarna ha csak a következő év hozná meg nála az áttörést.
Zsótér karrierjét nem ismerem, nagyon kevés magyart követek.
Abban is van igazság amit te mondasz, van akinek már 21-22 évesen már beérik, de van aki 19 évesen is úgy játszik mintha több mint 10 éves rutinja.
Viszont vannak olyanok akik viszonylag későn érőek, sőt elég sok ilyen megfordult szeretett csapatunknál. Hakan meg Kessie 24 éves koruk után tudtak végre valami értékelhetőt mutatni, utóbbi ráadásul már 3 éve is a csapatnál de az akkori teljesítménye köszönőviszonyba sem volt az utolsó 2 évével.
De Reijndersnek is 24 évesen volt az első olyan szezonja hollandba amivel el tudta magát adni a Milanba, most meg a világ legjobbjai között van.
De hogy ne csak Milan játékost mondjak, Kanté 24 évesen a Caenbe nyomta, utána meg kb olyan teljesítményt nyújtott mint Rodri az elmúlt évekbe. Vagy Rabiot aki 27 évesen érett be igazán az utolsó 2 évében viszont a Juve legjobbja volt és a Marseillebe is jól játszik. De Chiellini is ilyen volt aki a 20-as éveiben annyira sokat nem mutatott, inkább utána.
Persze majd meglátjuk Musah változik e idővel, de szerintem még bőven több van benne
Szerintem is nagy potenciál van benne nem véletlen nem is Bertolaccikkal hasonlítottam össze.
Csak a mai fociban aki lassan 23 lesz az már nem számít nagyon fiatalnak.
Illetve amiben gyenge (döntéshozatal) abba nem tudom mennyire lehet ilyen korba fejlődni, ennek ösztönösnek kellene lennie.
75 meccs? Borzasztóan sok, ahhoz képest, hogy milyen gyengén játszik. Azzal egyet tudok érteni, hogy agyatlan, de a nagy lehetőséget nem látom benne. Talán egy agyátültetés után.
Munkámban igyekszem nem hibázni, hobbijaimat tökéletesen csinálni, gyerekeimet nevelni (bár már nem kicsik).
Ezeknek meg egyetlen dolguk van az életben, hogy 32-35 éves korukig a hobbijuknak, sportjuknak éljenek. Egész héten semmi más dolguk nincs mint edzeni és focikázni, de valamelyik pályafutása alatt összesen kétszer nem találja el a kaput. Nem gólt nem lő, hanem a kaput nem találja el.
Nyilván nem az az életszerű, hogy minden lövésnek gólnak kell lenni, de ezt gyakorolják, ebből élnek és némelyikük hírneve ellenére is olyan suta, mint valami női futbalista.
Érthető, hogy magas elvárásaid vannak, hiszen a saját munkádban és hobbidban is a tökéletességre törekszel, de azért ne felejtsük el, hogy a futball nem laboratóriumi kísérlet. Még a legnagyobb legendák is rendszeresen hibáznak, mert a játék dinamikus, az ellenfél nyomást gyakorol, és nem mindig ideálisak a körülmények. (Korunk nagyjai, Messi és Ronaldo lövéseinek kb. 40-50%-a nem találja el a kaput) Az, hogy valaki ebből él, nem azt jelenti, hogy minden lövés tökéletes lesz, különben minden meccs 10-10 lenne. A profi futballisták naponta több órát edzenek, speciális étrendet követnek, és mentálisan is extrém nyomás alatt állnak. Nem az van, hogy hetente egyszer kocognak egyet, aztán pénzt számolgatnak. Egy átlagember számára talán álomszerűnek tűnhet a futballista élet, de a valóságban rendkívül sok lemondással jár. Sokan már 5-6 éves koruktól kezdve napi szinten dolgoznak azon, hogy eljussanak a profi szintre. És ha már kritikát fogalmazunk meg, a női futballistás hasonlatot talán érdemes lenne újragondolni. 😉
Értem amit írsz, el is fogadom. A nöi futballos hasonlatot viszont nem gondolnám újra. Fájdalmas nézni. Egy véletlen folytán sikerült női BL döntőn nézőként részt vennem. Elméletileg Európa két legjobb formában lévő csapata játszott. Azt hiszem a szekunder szégyenérzet volt a legmegfelelőbb kifejezés. Ültünk, néztük és fogtuk a fejünket. Amikor annyira ciki, hogy nem bírsz odanézni.
Pár éve a Lyon-Barcelona döntőn is kint kellett lennünk a Groupamában. A Barcelona talán 100 fölötti lőtt és szinte 0 kapottal hozta le a spanyol bajnokságot, de a döntőben a Lyon ellen éljenzett a lelátó, ha egyáltalán át tudtak menni a franciák térfelére. Mint amikor egy összeszokott kispályás csapat jótékonysági meccset játszik a helyi tanári karral, amiben a fél csapat sosem rúgott labdába.
Őszintén szólva én sem tartom igazán szórakoztatónak a női futballt, ezért nem érztem relevánsnak a hasonlatot. Viszont ettől függetlenül a sportolói életvitel, a munka és az áldozatok, amiket hoznak, tiszteletet érdemelnek, akár férfiakról, akár nőkről van szó.
Hány éves vagy? 30-nak nézel ki cula. Viccet félretéve, ha 22 éves koráig nem tanult meg focizni akkor már nem is fog. Ebben az idényben még a kaput se sikerült eltalálnia szerintem, cserébe a szabálytalanság a vérében van, meccsenként garantált a sárga nála, de a piros sem kizárt.
A legbutább játékos a keretben az fix. Abszolút nem Milan szint, szégyen, hogy felveheti a mezt.
6 sárga, 1 piros a mérlege 35 meccsre. Én ebben nem látom a garantált mennyiséget, de még a 2/1 meccses leosztást sem lehet ráhúzni…
Mi/ki a Milan szint és miért van ennyi abszolút nem Milan szintű játékos a csapatban? Tudom, Redbird, meg az amcsik tehetnek mindenről is, de mégis valami hosszabb tézis? 🙂
Furlani lenyilatkozta még nem is túl rég, hogy azért veszünk nem idős 15-25m közti játékosokat mivel nem lehet velük nagyot bukni és megtartják az értékük. Ami igaz, csak cserébe nem is lesz belőlük jó százalékkal Milan szintű játékos.
(Royal,Okafor,Csuka,)