Gianni Rivera, a Milan legendája éles kritikákkal illette a klubot és a tulajdonosi kört, valamint kitért arra, hogy miért van kevés olasz játékos a csapatban és nem ment el szó nélkül Rafael Leao illetve Francesco Camarda mellett sem.
Rivera a klub történetének egyik legnagyobb legendája és ő az első játékos, aki Aranylabdát nyert a Milanban. A korábbi olasz futballista 1960 és 1979 között 19 szezonon keresztül játszott a Rossoneriben és ezen időszak alatt 658 tétmeccsen lépett pályára és 164 gólt szerzett illetve 158 gólpasszt osztott ki. Rivera a Corriere della Sera mikrofonjainak nyilatkozott.
A MILAN HELYZETÉRŐL…
„Először is át kellene alakítani a klubot. Ha tanácsadóként szeretnének engem a klubnál, akkor jó tanácsokat tudnék adni. Mindenre képes vagyok az elnöktől kezdve az edzőig, és szükség esetén akár az utolsó hat percben játszhatok is.” – mondta a 81 esztendős Rivera viccelődve.
A KLUB ÖNT SEM HÍVTA MEG A MILAN 125. SZÜLETÉSNAPJA ALKALMÁBÓL TARTOTT RENDEZVÉNYRE.
„Maldini, Boban és Altafini is hiányzott… Elég jó társaság. Természetesen a Milan a történelme nélkül ma nem lenne ugyanaz a klub. De mit vársz az amerikaiaktól, hogy tudjanak bármit a történelemről és a futballról?”
KIK AZOK A JÁTÉKOSOK, AKIKET KEDVEL AZ OLASZ VÁLOGATOTTBÓL?
„Néhány játékosban megvan a minőség, mint például Barellában vagy Tonaliban, de valami többre lenne szükségünk, különösen a támadó-szekcióban. Az is pozitívum, hogy Paolo Maldini fiát, Cesare unokáját is láthatjuk az Azzurri-mezben. Összességében a Milanban is kevés olasz játékos van. Nyilvánvalóan a klub többé már nem hisz abban a játékospolitikában, ami Baresivel és Maldinivel létrejött.”
OTT VAN PÉLDÁUL CAMARDA, AKI ÖNHÖZ HASONLÓAN 15 ÉVESEN DEBÜTÁLT A MILANBAN…
„Ha a srácnak megvan a kvalitása, akkor játszania kell. Én nem azért debütáltam 15 évesen, hogy a kispadon üldögéljek. Francescónak hinnie kell önmagában.”
HÁNY GÓLT SZEREZNE RAFAEL LEAO, HA EGY OLYAN JÁTÉKOS LENNE MÖGÖTTE A PÁLYÁN, MINT AMILYEN ÖN VOLT?
„Rengeteget! Leao egy olyan játékos, aki imádja támadni az üres területeket és ideális csapattársam lenne, mint amilyen Altafini, Prati és Maldera volt.”
25 hozzászólás
Nem tudom ki fia borja, nem hallottam még a tagról, de jókat mondott.
😀
Ha nem hívták meg Riverát a 125 éves bulira, az nagyjából mindennek az alja. Berlusconi, Kilpin, Maldini és Baresi mellett Rivera a klub legfontosabb alakja, a klubtörténet talán legjobb játékosa. Kb. az Rivera a Milannak, ami Beckenbauer volt a Bayernnek vagy Maradona a Napolinak.
Erre nincs mentség.
Ez a sokakkal imádott és dicsértetett amerikai banda. Semmi tisztelet a klub iránt és a történelme iránt. A történelmét csak ki akarják használni és élősködni rajta.
Eloszor is Maldini meg volt hivva es VISSZAUTASITOTTA!!!
Sheva nem tudott megjelenni.
Voltak meg hianyzok Bobanon kivul is last Szavicsevics, Kaladze, Desailles, Weah, Gattuso, Dida, Abbiati, Kaka es meg sokan masok. Es nem tudjuk ki voltak meghivva ezek kozul es ki miert nme volt ott….
Az azert megvan, hogy a Regbird Amerikai de a Milan igazgato tanacsban akik a donteseket hozzak egy darab amerikai nincs! Scaroni olasz, Furlani Olasz, Baresi olasz, Cocirio olasz, Moncada Francia, Oettle Nemet 🙂
De biztos Cardinale allitotta ossze gondosan a listat, Akiamugy ott sem volt
Akik ott voltak:
Van Basten, Gullit and Rijkaard, Franco Baresi, Pippo Inzaghi, Roberto Donadoni, Massimo Ambrosini, Demetrio Albertini, Alexandre Pato, Andrea Pirlo, Clarence Seedorf, Christian Abbiati, Pietro Paolo Virdis, Filippo Galli, Alberico Evani, Mauro Tassotti, Alessandro Costacurta, Serginho, Marek Jankulovski, Cristian Brocchi, Cristian Zaccardo, Stefano Eranio, Riccardo Montolivo, Dario Simic, Martin Laursen, Giovanni Galli, Marco Borriello and Massimo Oddo.
Borriellonak jó vagy 20 klubba elmehet ilyen ünnepségekre.
Ütik rendesen a tulajdonosi kört, kezd ez már kitúrás szagú lenni. Hátha vmi van mögötte…
Rivera legendás játékos volt és csak a legnagyobb tisztelettel lehet róla beszélni, bár sajnos én csak videókon láttam játszani. Az viszont beszédes, hogy utoljára 1986-ban volt köze a futballhoz, amikor a Milan alelnöke volt. Ebben az időszakban a klub komoly anyagi gondokkal küzdött, és kétszer is kiesett a másodosztályba. Miután Berlusconi átvette a klubot, Rivera távozott, és azóta nem vett részt aktívan a profi futballban. Az ilyen jellegű nyilatkozatokat ezért érdemes fenntartásokkal kezelni, sajnos nem vagyok benne biztos, hogy felismeri saját korlátait a modern futballal kapcsolatban. Szomorú, hogy nem hívták meg, ez valóban nagy hiba volt. Hálásnak kell lenni neki? Abszolút igen! De van rálátása a mai futballra? Sajnos nem igazán.
Még szerencse Mogyesz ,hogy te itt vagy nekünk és olvashatjuk a rálátásod a mai futballra 😄😄.
Szerencse h. mind a ketten itt vagytok. Szerintem jól el söröznénk együtt 🙂
Értelmes beszélgetésnek mindig van hozadéka, viszont sajnos amit a kolléga letol Huth Gergely stílusban annak nem sok.
Jó páran felkérdezték már ,hogy maga Cardinale vagy pedig egy troll. 😒
Minden szava igaz, amibe meg Te bele próbálsz állni annak ez a lényege:
„mondta a 81 esztendős Rivera viccelődve.”
Szóval az egyetlen amibe bele tudsz kapaszkodni hogy beleköss az csak vicc volt részéről.
„Szomorú, hogy nem hívták meg, ez valóban nagy hiba volt. Hálásnak kell lenni neki? Abszolút igen!”
Ennyit elég lett volna írnod, ez az ami az egész cikk lényege.
Azért, mert elsütött egy poént, még az interjú komoly hangvételű volt, és ezt te is bármikor elolvashatod a Corriere della Serra oldalán. ✌️
El sem olvasom, amit ír 😊
Ez nyilván Mr Garreth-nek szólt
Egyébként ez egy ügyes nyilatkozat volt Rivera részéről… Komolyan viccelődött, viccelődve komolykodott. A Milan helyzetéről alkotott véleménye nem komolyan vehető, elhülyéskedte. A klub játékospolitikájával kapcsolatban meg nem mondott semmi újat. Érezni benne a kritikát, csak éppen nehéz igazságot tenni. A jelenlegi olasz futballban nincsenek világklasszisok. A 2006-os vb-keretben minden csapatrészbe jutott legalább kettő, de inkább három. A Milanban akkor voltak ilyen játékosok. A Milanba tehát legalább válogatott szintű játékosok kellenének. E tekintetben felmenthető a vezetőség. A tekintetben viszont nem, hogy azért a jelenlegi olasz csapatban van, lenne jó pár olyan játékos, aki már nálunk játszhatna, mert segíthetne, de szinte biztos, hogy nem fogunk rárepülni. A kritika azért áll meg, mert pl. az Inter vagy a Napoli ezeket a játékosokat megtalálja, beépíti. Amikor felmerül egy játékos pletyka szinten, mindig jön afféle elrettentésként, hogy a klubja legalább 20-30 millió eurót kér érte. De érdekes, hogy valahogy itt-ott nagyobb csapatban mégis kikötnek a jobb olasz focisták. Akiket a Milan olaszok helyett igazol, nem hinném, hogy mindig annyival jobbak.
Nincs olyan igényem, hogy több olasz legyen a Milanban, azzal van bajom, amikor egy olyan olasz játékost látok, akit elég jónak tartok/tartottam ahhoz, hogy a Milanban focizzon, de nem is érdeklőd(t)ünk iránta, és vagy kikötött egy riválisnál, vagy szinte látom, hogy ki fog kötni.
Egyébként Riverával Berlusconi sem jött ki, bár annak politikai okai is voltak. Tanácsadóként én sem alkalmaznám, bár azt, amit Ibrahimovic ebbéli pozíciójában leművel, ő is tudná hozni. A vége úgyis az, hogy ha rossz a csapat, rosszak az eredmények, az a vezetőség felelőssége is.
Azzal, hogy Rivera nyilatkozata ügyesen volt megfogalmazva, teljesen egyetértek. Bár kritikus volt, a stílus miatt nehéz egyértelműen komolyan venni. Szerintem nagyon sokan nem számolnak a személyes tényezővel, pontosabban azzal, hogy egy elemzés vagy hozzászólás mennyire fakad személyes sértettségből vagy az illető saját elképzeléseiből, gondolataiból. Nagyon nehéz objektíven ítélni, de muszáj törekedni rá, és ebben segítenek a tények és az elemzés. Az, hogy a klub nem igazol elég olasz játékost, jogos felvetés, és más olasz csapatok valóban ügyesebben építettek be olaszokat. De a kérdés az, hogy a Milan számára ez valóban akkora hátrány-e? A klub inkább nemzetközi piacokra épít, és az állomány emiatt nem feltétlenül rosszabb. Sőt. A vezetőség felelőssége teljesen helytálló megállapítás. A játékoskeret összetétele, a csapat morálja, az edzőválasztás mind a vezetőség döntése, és ha az eredmények nem jönnek, az egyértelműen az ő felelősségük is. Ugyanakkor, bármennyire is apróságnak tűnik, a játékosok egója ebben a szezonban szerintem az egyik legfontosabb tényező. Pioli egy „players’ coach” volt, akit a játékosok szerettek, de nem feltétlenül tartottak attól, hogy komoly következményei lesznek a fegyelmezetlenségnek. Taktikailag az utolsó szakaszban abszolút kiismerhetővé vált, és nagyon sokszor kivételezett is. Fonseca és Conceicao karakteresebb edzők, és azzal talán senki nem számolt, hogy a játékosok ennyire nehezen fogadják ezt. (Ezt a gyötrelmes váltást vagy leckét láthatjuk ebben a szezonban.) Itt a kérdés, hogy a vezetőség ezt mennyire mérte fel előre. Úgy tűnik, hogy ezt alábecsülték, vagy egyáltalán nem vették figyelembe, de tegyünk fel még egy kérdést: ugyan ki számolt ezzel a tényezővel? Így, közel a szezon végéhez, egyre inkább ezt látom problémának. Összességében Rivera nyilatkozatát nem érdemes túlértékelni, mert nincs rálátása a modern futballra, de természetesen ettől még tisztelni lehet és kell is! A vezetőségnek pedig most az a feladata, hogy kezelje a kialakult helyzetet, mert a csapat egyénileg erős, de mentálisan lehetnek problémák. Részemről izgatottan és kíváncsian várom a következő hónapokat.
Mindenekelőtt nagyon tisztelem, hogy mindig kulturáltan fogalmazod meg a véleményed!
De könyörgöm, engedd már el a Pioli szálat! 5 új játékos érkezett a nyáron, és újabb 5 télen!
Ha már okokat keresgélünk, akkor miért az utolsó pillanatban jött Fonseca? A vezetőség jól tudta, hogy le fogják váltani Piolit, akkor miért nem volt korábban A,B, C tervük az edzőt illetően (is)? Miért nem jött előbb Fonseca, vagy bárki más, hogy jobban megismerje a játékosokat, a csapatot? Talán az igazolások és a felkészülés is más lett volna… (Az EB sem lehet kifogás, mert nem vette el 100%-ban a nyarat, és más csapatoknál is volt edzőváltás.)
A másik, hogy miért írsz olyat Riveráról, hogy „nincs rálátása a modern futballra”? Azért mert 81 éves? Akkor mi a helyzet pl. Gallianival? Vagy mert nem a futball területén dolgozik? Erről amúgy fogalmam sincs, de tudtommal Sacchi, vagy Capello sincsenek komoly pozícióban sehol. De hasonlóan nyilatkozott már a klubról legalább egy tucat játékos, edző, újságíró. Akkor kinek a véleményét kell komolyan venni?✌️
Mindenekelőtt köszönöm a kulturált párbeszédet. Bár érzékelek benne egy kis támadást. 😄 Megértem, hogy szerinted le kellene zárni a Pioli-kérdést, de az edzőváltás hatása még most is érezhető. Egy hosszú távú edző után mindig nehéz az átállás, és a játékoskeret alkalmazkodása időt vesz igénybe főleg, ha az előbb említett problémák is fennállnak. Ami az edzőkérdést illeti, senki sem tudja pontosan, milyen tervek voltak vagy lesznek a vezetőségben. A legtöbb információ a médiából jön, és ahogy korábban is írtam, mindig a hivatalos forrásokat érdemes figyelembe venni. Fonseca késői érkezése valóban kérdéseket vet fel, de több tényezőt is figyelembe kell venni: Az Európa-bajnokság és a Copa América miatt az edzők mozgása korlátozottabb volt. Ezt nem lehet egyetlen mondattal elintézni. A klubvezetés logikusnak tűnik, hogy nem akart elhamarkodott döntést hozni, hogy elkerülje a hosszú távú problémákat. Egy edző kiválasztása rendkívül összetett folyamat. Az új érkezők beépítése mindig időt igényel, és egy új edzőnek sem feltétlen lett volna könnyebb dolga júniusban, mint augusztusban. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a szerződésekben szereplő egyoldalú felmondási lehetőség arra utal, hogy a vezetőség (valószínűleg) kalkulált egy ilyen forgatókönyvvel. Ez egy tudatos lépésnek tűnik, nem pedig kapkodásnak. Más csapatok más fázisban járnak a saját projektjükben, így nem érdemes egy az egyben összehasonlítani őket a Milannal. Ami Riverát illeti: senki sem kérdőjelezi meg a Milan iránti elkötelezettségét vagy a futballtudását. De különbség van aközött, hogy valaki aktívan dolgozik a futball világában, vagy kívülállóként formál véleményt. Galliani napi szinten dolgozik a sportágban, így folyamatosan kapcsolatban van az iparággal. Sacchi és Capello szakértői szerepben maradtak, rendszeresen elemzik a modern futballt. Rivera pedig politikai pályára lépett, és évtizedek óta nem dolgozott a sportágban. Ez nem azt jelenti, hogy a véleménye teljesen értéktelen, hanem azt, hogy az aktuális klubstratégiát és iparági trendeket mások lényegesen jobban átlátják. A tisztelet ettől független, de a tények fontosak. Ahogy korábban is írtam, a személyes tényező mindig meghatározza, ki hogyan lát egy adott helyzetet. Egy újságíró, edző vagy szakértő véleményét sokszor befolyásolják személyes tapasztalatok, sérelmek vagy kapcsolatok. Ezért nem lehet egy véleményt készpénznek venni alapos utánajárás és elemzés szükséges. Aki valóban érteni akarja, mi történik a klubnál, annak nem elég felszínes véleményeket elfogadnia. Kritikus gondolkodás, mélyreható elemzés és alapos kutatás kell ahhoz, hogy valós képet kapjunk.
Nem, nem volt benne támadás; legalábbis nem a személyed ellen, max. a véleményeddel szemben.
Azt, hogy széthullott az öltöző, nem lehet egy júniusban (?) menesztett edző nyakába varrni, de ezen reggelig vitatkozhatnánk…
(Nincs vezér a csapatban, az egy-két jelöltből egyet sem tudott maga mellé állítani Fonseca, de nem is igazoltunk más ilyen karakterű játékost. Nincs egy Maldinink, aki azért a csapat mellett volt folyamatosan, stb… Ezek az okok szerintem Piolitól függetlenek. Lehetett volna egy „vezérek nélküli hajtós csapatunk” , de ezt sem merte bevállalni hosszabb távon sem Fonseca, sem SC. Emellett az a magyarázat , hogy „mert Pioli alatt elkényelmesedtünk” nem állja meg a helyét, amikor 5+5 új játékost igazolunk. )
„Más csapatok más fázisban járnak a saját projektjükben” – oké, nézzük a mi projektünket: ott tartottunk, hogy mákoltunk egy bajnoki címet és a szerencsének köszönhetően hoztunk még egy ezüstöt. Többször olvashattuk, hogy 2-3 igazolás kell csak ill. már csak finomhangolásra van szükség ezen a téren. (Ráadásul belengették a 100milliós büdzsét is rá.) Vagyis mondhattuk, hogy csak egyet (kettőt) kell előre lépnünk ahhoz, hogy újra az elithez tartozzunk. Az alsó feléhez, de mégis az elithez.
Ehhez képest láthatjuk, hogy átjáróház vagyunk az igazolásokat tekintve is. Remegve ülünk le a Tv elé, ha egy Como, vagy Parma az ellenfél. Én úgy látom, hogy nem is egyet léptünk vissza, de még csak nem is kettőt. Persze ez benne van a pakliban minden edzőváltásnál, de az, hogy edzőket is cserélgetünk, meg játékosokat is nagy mennyiségben, nem azt mutatja, hogy mennyire jól átgondolt a stratégiánk. Ezt csak megerősíti a sportigazgató és a stadionprojekt körüli mizéria is.
Az öltöző szétesése egy összetett folyamat, és valóban nem kizárólag Pioli felelőssége, de nagyban hozzájárulhatott a „players coach” filozófia, ha nincs mögötte megfelelő kontroll. (Itt nem is volt) Nem maga a filozófia a probléma, hanem annak megvalósítása. Például Klopp és Ancelotti is ilyen típusú edzők, de náluk egyértelmű, hogy sokkal jobban kézben tartják a rendszert, és az öltözőben kialakított struktúrájuk hosszú távon is működőképes marad. Pioli ezen a téren kevésbé volt sikeres, ami hosszabb idő alatt hozzájárulhatott a csapat dinamika fellazulásához. Az viszont tény, hogy egy hosszú távon dolgozó edző leváltása mindig kockázattal jár, mert az új stábnak idő kell a játékosok meggyőzésére és a taktikai átállásra (ezek lényegesen fontosabb dolgok, mint mi szurkolók hisszük) . Egy edző távozása után is maradhatnak olyan problémák, amelyeket az új szakmai stáb nem tud azonnal orvosolni. Tehát az állításod félig igaz, vagy az enyém félig nem: egy öltöző széthullása nem egyetlen ember felelőssége, de azt sem lehet teljesen leválasztani az edző személyéről és a szakmai vezetés döntéseiről. A Milanban valóban nincs egyértelmű vezér, mint korábban Maldini, Gattuso vagy Ibrahimovic, de ez nem jelenti azt, hogy nem is lesz. Az új vezetőség úgy tűnik, inkább a „kollektív felelősség” elvét követi, mintsem egyetlen domináns személyiségre építene. Maldini vezetői szerepe vitatott. Tagadhatatlan, hogy bizonyos helyzetekben jelenléte stabilitást adott, de ugyanakkor bizonyos döntései, például az igazolások terén nem mindig voltak hosszú távon sikeresek. Egy sportigazgatónak nem az a dolga, hogy minden edzésen a pálya szélén figyeljen, ez az edző és a szakmai stáb feladata és ez csak egy azok közül a tényezők közül, amelyeket figyelembe kell venni az értékelésénél. A klub valóban nem épített elég erősen a bajnoki sikerre, ami hiba volt a vezetőség részéről. Ugyanakkor fontos látni, hogy ennek a vezetőségnek Maldini is a tagja volt, és ő is felelős volt a hosszú távú építkezés bizonyos hibáiért. Megérthető, hogy esetleg nem kapott kellő anyagi mozgásteret, de a RedBird projektjében az elejétől fogva egy gazdaságilag fenntartható építkezés szerepelt. Ez nem volt zsákbamacska, és így jogos a kérdés: ha Maldini ezzel nem értett egyet, miért próbált a projekt ilyen korai szakaszában más irányt szabni, szembe menve a tulajdonosi filozófiával? Mostanra viszont azt látjuk, hogy a Milan neve mellett egyre nagyobb forgatható tőke jelenik meg az átigazolási piacon, ami arra utal, hogy a hosszú távú stratégia kezd működni.(Gazdaságilag biztosan) Maldini ugyanakkor szerepet játszott az átmeneti időszak problémás kezelésében, hiszen az általa kialakított keretet kellett részben újragondolni. Az „átjáróház” kifejezés túlzó, de részben érthető, hogy így érződik. Az viszont természetes, hogy egy új építkezési szakaszban nincs olyan, hogy tökéletes átigazolási szezon. Egyetlen nagy csapat sem épül fel egyetlen nyár alatt. Ráadásul sikerült több fontos játékost igazolni, akik most már a keret magját képezik: Pulisic, Reijnders, Walker, Maignan (direkt nem írom le Theo és Leao nevét) és még lehetne folytatni a sort. Egy csapatépítés folyamatos folyamat, nem egyetlen nyár alatt lezárt projekt, de még csak nem is kettő. Ami az edzőcseréket illeti, itt valóban lehet kritizálni a vezetőséget, de az előző hozzászólásomban már kifejtettem, hogy ez egy összetettebb probléma. Az edzők folyamatos váltogatása általában instabilitást jelez, de az is igaz, hogy ha egy irányvonal nem működik, akkor jobb hamar korrigálni, mint évekig várni a változásra. A Milan esetében látható, hogy egy újfajta filozófiát próbálnak kialakítani, de ennek az átállási időszaka mindig nehéz lesz. Összességében tehát egyetértek néhány pontoddal, de érdemes árnyaltabban látni a folyamatokat: egy ilyen szintű átmenet időt igényel, és nem feltétlenül jelent rossz stratégiát, ha rövid távon hullámvölgyek is vannak. Ismét csak azt tudom kiemelni, hogy a helyzet mindig összetettebb és részletesebb, mint amilyennek elsőre tűnik, legyen szó a stadionprojektről, a sportigazgatói szerepről vagy akár más globális folyamatokról. A véleményemet bárki bármikor támadhatja, az intelligens vita pedig az élet egyik igazán jó dolga. ✌️
Van pár ok, a legnyomósabb: Gyenge és befolyásolható vezetőség, legalábbis sportszakmai szempontból.
Emlékeim szerint nem Fonseca volt az elsődleges jelölt, csak fellázadt a nép, mikor megtudta, hogy Lopetegui már csak egy lépésre van tőlünk.
Ha annyira bízott volna magában a vezetőség, mint ahogy itt futtatják magukat, akkor ki kellett volna tartani a döntésük mellett, de semmiképp nem egy Fonseca kellett volna legyen a másik opció. Na de sebaj…látszott, hogy nem az igazi Fonseca, és erre menesztik a naptár legsűrűbb, legfontosabb részénél???
Tegyük hozzá ,hogy a Lope elleni lázongás teljesen jogos volt és az összes magát valamire becsülő szaksajtó lehozta mekkorra baromság lenne. A spanyol annyit nem bírt ki a West Ham kispadján utána, mint nálunk Fonseca.
Én kedvelem olvasni a hozzászólásaitokat ezért is furcsálom minek mentek bele ebbe a csapdába, az úriember minden hz-ja arról szól ,hogy a projekt szuper, megyünk előre, mindenki aki kritikát fogalmaz meg az nem érti a mai focit 😒.
10+ év legrosszabb szezonjába ezeket nem lehet másnak ítélni mint trollkodás, főleg ,hogy a csapat értékei mind csökkentek és ez mellé még a stadion projekt is ott tart mint amikor kezdték – 55 millió. Az már csak a hab a tortán ,hogy Pioli a hibás és ha ellenvéleményed van akkor nem az ő véleményét, hanem magát az embert támadod.
+ Milyen nagy szájjal mondták a vezetők tudják mi kell a győztes csapathoz és sikerült egy igen erős kerettel(nevek alapján) a minimálisnál minimálisabb célt sem elérni a BL-t. + az ideibe is kiestünk egy Zagrab+Feyenoord kettős ellen. Ez cirka 140m mínusz jövőre, ezért Maldinit felkötötték volna kb.
„furcsálom minek mentek bele ebbe a csapdába”
– Péntek van. A heti melót már elvégeztem 🙂