A Milan szervezett szurkolói csoportja, a Curva Sud Milano és a Milan szurkolói klubokat tömörítő AIMC egy közleményben felszólította a klub vezetőségének tagjait a távozásra és éles kritikákkal illették őket az edzőváltás körülményeiért. Az ultrák szerint a Milan irányítása minden téren inkompetens személyek kezében összpontosul és a vezetők elfogadhatatlan illetve a klubhoz méltatlan módon kezelték az edző kirúgását.
„Vasárnap este egy szürreális és bizonyos értelemben hihetetlen helyzetnek lehettünk szemtanúi és ez mindenképpen elfogadhatatlan a dicső klubunk és annak történelme szempontjából. Ezzel nem az edző kirúgására utalunk, ami bármennyire is könnyen elképzelhető, de nem az első és nem is az utolsó eset. Ami egészen megdöbbentő és zavarba ejtő, az igazából az edzőváltás módja, ahogyan történt. Hogy fogadhatjuk el azt, hogy maga az edző közli a sajtóval a kirúgását anélkül, hogy a klub hivatalos közleményt adott volna ki vagy jobb esetben bármelyik igazgató – elsősorban a nagyfőnök – megjelent volna a sajtótájékoztatón, hogy hivatalosan közöljék az edző menesztését. Ráadásul súlyosbító körülménynek tekinthető, hogy nyilvánvalóan a döntés már napokkal azelőtt megszületett.” – olvasható a Curva Sud közleménye.
„Nem vált hitelesebbé a vezetőség, amely egész nyáron azzal dicsekedett, hogy szilárdan és magabiztosan hisz a Fonseca-projektben, miközben az igazolások többségét csak az átigazolási időszak végéhez közeledve bocsátotta az edző rendelkezésére. Ráadásul csak nemrég derült ki, hogy egy olyan záradék került beillesztésre az edző szerződésébe, amely az első 6 hónapon belüli kirúgásához kapcsolódik és amely automatikusan a szerződés felbontását eredményezi a kontraktusból hátralévő éveket megszüntetve. Ez egyértelmű jele annak, hogy Fonseca csak egy tartalékos választás volt.”
„Egy olyan tulajdonosi körrel állunk szemben, amely minden lehetséges módon megpróbálja amerikanizálni Olaszország legdicsőségesebb klubját olyan őrült kezdeményezésekkel, mint az 1899 euróért árult 125. születésnapi mez. Egyeseknek az az álma, hogy 75 ezer vásárló legyen a San Siróban, akiket minden mérkőzésen megkopaszthatnak és bábuként irányíthatnak, minden tisztelet nélkül a szurkolók felé, akik nagy áldozatok árán éveken át mindenhová követték a csapatot. Nem beszélve a minibérlet-ügyről, ami még az amatőröknél sem fordul elő soha. Inkompetensek nem csak a sportszakmai részleget vezető személyek, hanem a hozzánk, szurkolókhoz kötődő kereskedelmi részleget vezetők is, ezért fontos kiemelni minden hiányosságát egy olyan klubnak, amelynek irányítása teljesen inkompetens személyek kezében összpontosul.”
„A mai napig a Milan számotokra nem más, csak egy brand, amellyel spekulálni lehet és olyan stratégiákat végrehajtani, amelyek célja csak a márka fejlesztése a fontos pénzügyi eredmények elérése érdekében. Mindezt megtenni a sporteredmények rovására, amelyek már nem élveznek prioritást számotokra, ráadásul azzal a súlyosbító körülménnyel, hogy nem ismeritek a klubnak és azoknak a játékosoknak a történelmét, akik felejthetetlen oldalakat írtak Milan-mezben, valamint a tulajdonosi kör megbocsáthatatlan távolmaradásával a klub 125. születésnapi ünnepségén.”
„És még rengeteg oldalt írhatnánk, de most, hogy megtaláltátok a bűnösötöket, kövessétek Ti is mielőbb az útját. Az edző a Ti bűnösötök, mert Ti választottátok, aki bár sportszakmailag nem felelt meg a feladatnak, de sokkal komolyabbnak és emberibbnek bizonyult, mint Ti, akik már augusztusban magára hagytátok az edzőt. Távozzatok és szabadítsátok meg a Milant a középszerűségtől, amibe Ti taszítottátok…”
25 hozzászólás
Huh, hát megint nagyon keményen beszóltak ezek a fiúk!
Valószínűleg már le is mondott a vezetőség…
Mondjuk ilyen szurkolóknak pont megfelelő választás volt a “csapat élére”Ibra.
Bohócot a bohócoknak…
Ilyen pillanatokban szekunder szégyenérzetem van, hogy Milan szurkoló vagyok. Szerencsére gyorsan múló pillanatok ezek.
Ezt már egyszer kitárgyaltuk, hogy vajon ki tesz többet a klubért, mi vagy a Sud, de érdekelne most éppen miért szégyeled őket ?
-Hol van annál lejebb ,hogy kiküldöd az edződ, mondja meg kirugták a meccs után? Én nem kedveltem a portugált, de ezt én se kívantam neki.
-a többi részben sem találok túl sok hazugságot
Bocsáss meg, de mi a probléma ezzel az üzenettel?
Tényleg nem akarok személyeskedni, de néha trollkodásnak érzem az írásaidat.
„Tomori a világ egyik legjobb védője” (Csak néha alá szalad a labdának, vagy egyéb orbitális hibát vét és sokat hisztizik)
„Moneyball sikeresen mélyítette a keretet” (Pont a keret mélysége miatt voltunk bajnokok. Azóta épül le folyamatosan.” Stb.
Elhiszem, hogy más a véleményed, de ezen a levélen mi a szégyellni való?
No offens, de fura, hogy ugyanannak a klubnak szurkolunk.
Én is néha trollkodásnak érzem, amikor teljesen másra reagálnak, amikor írok. Jellemző probléma az interneten.
„Tomori a világ egyik legjobb védője”
Ilyet sosem írtam, pláne úgy poén, hogy idézőjelbe tetted, mintha kimásoltad volna, pedig nem ezt írtam. Azt írtam, hogy az egyik legjobb KÉPESSÉGŰ védője, és odaírtam mögé, hogy jelenleg nincs jó formában, viszont a képességei jók. Szerintem ezt nehéz vitatni. Le is írtam, mik ezek, villámgyors, erős, jó ütemérzéke van a becsúszásoknál. Jelenleg ezeket nem aknázzuk ki/nincs jó formában.
Ugyanezt írtam amúgy tavaly Thiaw-nál. Kitűnő képességű védő (szerintem azért Tomori alatt van a plafonja), de horror formában (mármint tavaly). Az, hogy valaki milyen képességű, és épp milyen jól focizik, szerintem két teljesen más téma, sokszor még csak köszönőviszonyban sincs egymással a kettő.
A második idézet:
Mi köze a bajnoki címnek ehhez? Maldiniék addigra egész jó keretet tettek össze (támadófroton nem feltétlen, de nem is azzal nyertük a címet). De aztán hagyták lerohadni, kimenő szerződések, nem pótoltuk, ésatöbb. Amikor a viccsorolással elértük a BL elődöntőt, és hivatalosan amúgy már lemaradtunk a BL-ről (a kizárás miatt kerültünk csak be!) Akkor már nem volt csere támadónk, meg csere középpályásunk. Tonali és Krunic voltak, meg a holvanholnincs algír. Támadósorban Messias volt a csere, Sale meg kezdő, atyaég. Most meg Puli kezdő, és Chukwu-Okafor-Jovic-Abraham szintű cserék. Teljesen más szint.
Középpályásunk is sok van, egy a gond, hogy kicsit fura összeállításban. RLC egyértelműen 4-3-3, vagy egyéb box-to-box figura, Musah is inkább ilyen szerintem, szóval egy középpályás talán hiányzik. És ennyi, ezen kívül minden posztra van két játékosunk. Igazából oda is, de na.
Tény, hogy a RB feltöltötte a keretet.
Hogy mi a baj a levéllel? Nem nagyon tudom, mit kéne ezen magyarázni.
A RB melléfogott Fonsecával? Persze. Ordas nagy hiba volt. Emellett baromi jó játékosokat hoztak, és sokat. Még a gyengébbek is korrekt csere szintek. Igen, az edzőkérdés ezt sajna kb annullálta, de mi a fittyfenéért panaszkodnak a szurkolók amerikanizálás címszó alatt? Pulisic, Reijnders, Fofana, felsőpolcos játékosok, a többi meg jó csere. Az edzőkérdést meg most javították. Későn, de legalább végre igen. Ez a szakmai része. Ezt megértem, hogy vita tárgya.
Az emberi részét nem értem. Elég rossz PR a kedvenc csapatunknak, elég alpári szöveg, a fele nem is igaz. Ahogy én böngészgetem a híreket (tévedhetek ebben!), Fonsecát nem odaküldték nyilatkozni, csak épp elfelejtették, hogy talán így nem kéne odaengedni nyilatkozni. Még azt is kinézem a dologból, hogy nem is tudták, hogy fog, a piros lapja miatt. Akárhogy is, ezt lehet mulasztásnak venni, de nem így, ebben a formában, ennyire felnagyítva, ahogy a sok megmondóember tette.
Nyílt levélben vádaskodni mindenki szeme láttára nagyon gázos szerintem. Ezt még akkor is tartanám, hogy minden szavuk igaz lenne amúgy.
Májusban azért tüntettek, mert szerettek volna valami koncepciót, szakmaiságot látni, amivel olyan csapatot lehet építeni, ami harcban lehet a scudettoért. Ennek örömére hoztak nekik és nekünk egy Fonsecát, akivel már akkor borítékolható volt, hogy ezek elérhetetlenek. A januárt sem érte meg.
Hoztak a védelembe egy Emerson-Royalt, akinél tényleg a mai napig rejtély, hogy ki és mit láthatott, mert még a Calabria szintet sem üti meg, pedig az sincs magasan. Jónak TŰNŐ játékosokat hoztak, de más az ha valaki jónak tűnik, meg valójában jó is. Morata például tűnhet jónak, de nagyon sokszor messze nem az. Pavlovic is jónak tűnik, annak is indult, valahogy mégsem az. Egyetlen reményünk, hogy az új edző alatt ezek a játékosok talán a jobb arcukat fogják majd mutatni.
Hasonlítsuk össze a Milan szakmaiságát az interével. Fényévekre van a kettő egymástól. A csapat szintén, hiába vertük meg őket. Az Elliott idejében is messze szakmaibb volt az inter vezetése, de a Red Bird alatt ez az űr még nagyobb lett, Ibrával ki is teljesedett. Hát ezért vannak ilyen nyílt levelek. 8-ak vagyunk, hova kell ezt tovább magyarázni?
Royal nem csak hogy bőven megüti a Calabria szintet hanem jóval túlszárnyalja.
Nyílván Emerson sem a világ legjobb jobbekje, de még mindig inkább ő mint Calabria, bár a legjobb az lenne ha egyik sem lenne kezdő.
Én csak saját részemre reagálnék.
„Ahogy én böngészgetem a híreket (tévedhetek ebben!), Fonsecát nem odaküldték nyilatkozni, csak épp elfelejtették,”
Az ugye meg van ,hogy minden meccs után kötelező a sajtótájékoztató ? Már itt a másik edző, mindenki tudja ,hogy kirúgtuk, de azért még menjen nyilatkozni egyet…. Na ez az ami PR szempontból nagyon kínos, nem egy levél.
Illetve nem tudom mióta követed az olasz focit, régen golyók meg halálos fenyegetések mentek, Spallettinek ellopták a kocsiját mikor el akarták zavarni Napoliból, arról az országról beszélünk ahol a maffia még mindig létezik szóval egy levél még igazán úri dolog a többihez képest.
+1 a csapat tagja az edző is, ha megfőződ a világ legjobb levesét ,de belerakod egy lyukas fazékba akkor pont lényegtelen milyen jól főztél kárba ment az egész.
Igen, írtam is, hogy hiba, de én a szimpla elnézett hibákhoz teljesen máshogy állok, mint egy ilyen szervezett aljadék dologhoz. Egy ilyen hiba gond, de azért nem egy felháborító dolog. Utólag el is ismerték.
Ja, ha nemrég még világháború volt, akkor az ukrán háború, vagy hogy ne politizáljunk (nem ez a célom, remélem érzékelhető), akkor egy random ember lelövése az utcán rendben van, mert volt rosszabb is? Szerintem nem, de ízlés dolga. Az nyilván jó, hogy jobb a helyzet, de hát asszem ez nem egy nagy szám.
Az utolsóval teljesen egyetértek. Az edzőválasztásért (illetve az októberben, legkésőbb november elején nem menesztésért!) súlyos felelősség terheli őket, és elrontották a saját munkájukat (mintha nem lettek volna Giampaolók meg Pippók korábban, sőt, ha Ibra nem jön alighanem Pioli is erre a sorsra jutott volna, a rossz edzőválasztás néha benne van sajna). De ennek nem tudom, mi köze (ezt nem neked írom, hanem az általános felháborodásra) az átigazolási politikájukhoz, ami szerintem abszolút profinak mondható, és a lerohadt keretet teljesen jól felújították, kb egy Dortmund-szerű mintával és politikával. Erre látok állandóan kritikát, többek közt a CS is, de a fórumon is, és kb 100%-ban jogtalannak érzem. Az edzőválasztás más téma, azzal teljesen egyetértek, brutál hiba volt, mint fentebb írtam, kétszer is.
Márminthogy két ízben hibáztak, nyáron, és ősszel is.
Azért raktam idézőjelbe, hogy el lehessen különíteni. Tudom, hogy nem szó szerint így írtad, de kár a szavakon lovagolni: „képességű”. Ha olyan jók a képességei, akkor miért hibázott már tavaly is annyit? Miért hisztizett szinte toporzékolva a társakkal? Egy belső védőnek, egy vezérnek nyugalmat kell árasztania, illetve ha kell rázza fel a társait. De a hiszti nem futballpályára való. Vagy a képességei alatt a gyorsaságát érted? Mert kb ez az egyetlen (bár valóban fontos) tulajdonsága, amivel a többieknél jobb egy szinttel – vagy ami felső polcos. De az ütemérzék, passz, lövés, labdakezelés, intelligencia, egyik sem felső polcos. Különben nem szorult volna ki a kezdőből, és talán többször lett volna válogatott is…
Christian Zapata is egy q..va gyors védő volt, jól is fejelt. Egy felső polcos védő attól felső polcos nálam, hogy xar formában is meghatározó. Hogy még ilyenkor is ér annyit a jelenléte, hogy a többiekből kihozza a maximumot. (Én nem követem a mai focit, csak múltbéli neveket tudnék írni.)
A bajnoki címünknek annyi köze van a mostani keretünkhöz, hogy nem egy év alatt vásárolták szét, hanem folyamatosan évről évre gyengült, és ebben már a moneyballnak is szerepe van. Jovic lehet, hogy jó csere, csak nem játszott – talán majd most. Abraham lelkes, de nem sok vizet zavart. Chuku = vicc. Ha tudna jobbal beadni, akkor tízzel több helyzetünk lett volna a Róma ellen, de nem tud. Sokszor még a labda átvétele is probléma. Igen, gyorsabb, mint Saelemaki, de minden másban gyengébb, vagy ugyanaz a szint. Reinders talány: hájpolják rendesen, de engem egy Sassuolo B-elleni meccs nem fog meggyőzni. Jó-jó, de el tudta dönteni akár a Róma elleni meccset? Nem. A 2. félidőben totál eltűnt, de ez úgy általában igaz (rá is). Szóval egy felső polchoz szerintem több kell még tőle is.
Fel lehetne sorolni a tavalyi kezdőt meg a cseréket, de olyan óriásit nem léptünk előre. Különben a CS sem lenne elégedetlen… Kiveséztük már ezeket egy párszor mi is. Lehet, hogy tévedek, de Messiast még nem a Moneyball hozta, de több értelme volt, mint Chukunak…
De a fentiekkel csak arra reagáltam, hogy furának gondolom, hogy mindig mindent máshogyan látunk, pedig ugyanannak a csapatnak (is) szurkolunk.
A jelenlegi téma: mi volt az alpári?? A CS leírta, hogy bár szakmailag indokoltnak tartják Fonseca menesztését, a módjától viszont elhatárolódnak. Komolyan látsz arra bármi esélyt, hogy a meccs utáni sajtótájékoztatón az edző már tisztában volt az új helyzetével, és csak ezt követően kereste meg a klub a másik portugált??
A teljesítményétől függetlenül, emberileg kiálltak a távozó edző mellett. Én ezért inkább büszke vagyok a táborra.
Érdemben nem akarok beleszólni a vitátokba, csak megjegyezném, hogy Chukwueze nem gyorsabb Saelemakersnél.
Végre a Sud is a sarkára állt és kinyilatkoztatja, azt ami nem tetszik. Egészen idáig csak bólogattak, de ebben a szezonban már elég kemény és lényegretörő üzenetek jönnek tőlük, amik remélem egy minimálisan talán ott motoszkál a vezetőink fejében.
Nyilván ettől az üzenettől még nem fog a RedBird távozni (sajnos), de talán belemászott a fejükbe..
Maximálisan egyetértek a Curva Sud-al, mert teljesen lezülleszti a Klubot a RedBird..
Aki szerint meg gond van a Curva Sud üzenetével, az nem tudom hol volt az elmúlt időszakban..
Az amcsikat egy dolog érdekli a zöldhasú, amíg a klubb nyereséges, vannak nézők elkelnek a mezek addig minden ok. Ha a déli kanyar üres lesz, meg kb a vendégszektoron kívül minen na az már fel fog nekik túnni….
Végre megfogalmazták azt amit hónapok óta itt sokan! Szükség van erre, sajnos.
Aki szerint nincs igazuk, az nézze vissza a Milan összes 2024-es meccsét büntetésül 🙂
Ennyire nem lehetsz kíméletlen 😁
Nagyon egyett értek velük. Semmibe sem nézik a csapatot, a történelmet és a szurkolókat sem. Egyáltalán nem tisztelik a klubot és nekik ez nem egy szívügy, de csak egy biznisz és hidegen hagyja őket…. Az Elliott sokkal nagyobb tiszteletet mutatott a klub felé pedig nekik is főleg biznisz volt ez csak.
Mindenki elmondhatja a velemenyet de ez is csak egy velemeny es szerintem elegge komikus!
Szamomra komikus ezeket olvasni, hogy a tulaj vagy a management nem azert dolgozik, hogy a tulajdona erteke, bevetele novekedjen jobb legyen!
Megy a hiszti, hogy miert nem hoz vilagklasszis edzot meg 100 millas igazolasokat… aztan felron i, hogy a mgmt csak arra torekszik, hogy a brand ismertebb legyen es amerikanizalja a klubot es jajj felmennek a jegyarak.
Megis mit gondolnak, miert haldoklik a vilag legsikeresebb sportjanak a legjobb klubjainak nagyresze es, hogy a francba fordulhat elo, hogy egy max 150 millio ember altal nezett ligaban a klubok duskalnak a penzben es az amcsi klubok tulajdonosai vasaroljak fel az olyan faxa. Mukodo europai top klubokat? Hogy lehet, hogy nem a vilag legismertebb sportjanak ikonikus klubjai duskalnak a penzben es ok vasarolnak fel amcsi klubokat ha az a rendszer olyan rossz az europai es az olasz meg olyan jo…
Hogy lehet, hogy a tengerentulon uj modern stadionok vannak minden varosban mig olaszban semmi?
A foci egy uzlet ha tetszik ha nem es aki a szotyikopkodos korszaknal leragadt azt arcul csapja a valosag!
Ha versenyezni akarsz az angol klubokkal meg a nemetekkel akkor hasonlo bevetel kell ez ennyire egyszeru! Az angol liga szurkoloi sem a dokmunkasok mar! Meg lehet nezni a jegyarakat meg, hogy kik vannak a lelaton ugy altalaban….
Jobb igazolasok magasabb bevetellel lesznek es persze mi teofeakat akarunk es le arnuk a penzugyi beszamolot meg kulonben is a Barca is meguszta meg too big to fail de valahogy az remlik, hogy a Milant pont elmeszelte az Uefa anno…
Na de mindegy szoval ha a be etelek novekednek 2024ben is a RB alatt akkor azert lehet megis ert a brandhez es lehet megiscsak a Milan sikereert dolgozik?!
De tudom nehez ez a PSGt meg a Cityt latva….
A zaradekot a szerzodesben felhozni, hogy miert nem tudtak rola? Mi van?
Komolyan mintha 49%ban tulajdonosok lennenek igy nyilatkoznak….
De ez nem a Bundesliga ahol a szurkolo az tulaj lehet….
Szerencsére ez csak a te fejedben létezik és ilyen miatt nem „hisztizett” a CS, ha elolvasod a szöveget látod mik azok a dolgok, amik miatt jogosan fel vannak háborodva. Persze már megszoktuk, hogy trollkodsz.
Az a baj Zsolti ,hogy hiába mondod egyre hangosabban attól még ugyan olyan hülyeség marad.
Vajon a két legértékesebb Major sportos csapat ,hogy lett az ami ?
-Ever legértékesebb franchies Dallas Cowboys/ Amerika csapat. Úgy ,hogy az öreg Jones bácsi amikor még nem volt fizetési sapka végtelen pénzt rakott bele. Idén csak úgy mint tavaly jó bénák voltak.
-GSW, Lacob megvette 2010ben fél milliárdért, most 7.7-ér és minden évben kifizeti a 3x annyi luxus adót mint bárki más ,mivel még így is megéri neki Curryvel.
Ellen példa.
OKC , a tulaj sajnálta a pénzt a Harden-Westy-Durrant hármasra, most ők lehetnének a GSW.
Intert/Barcát, számlagyáros Psg és Cityt bántja valaki ? Senki, minket is akkor vegzáltak amikor szarok voltunk. Szóval igen pontosan működik a túl nagy dolog mondat és példát is csak a kicsiken statuálnak.
Imádom, hogy még véletlenül sem megy át a mondandó lényege és attól még, hogy nem vagy hajlandó felfogni nem valtozik meg a sport üzleti mivolta!
A Dallas cowboy ha xar ha nem több mint dupla annyi bevetelt generál mint az AC Milan pedig 10ed akkora szurkolótábora van! És ez igaz bármelyik amcsi csapatra barmelyik sportban!
Csak a miheztartas végett az OKC ko annyit er mint a 2 milanoi focicsapat egyutt!
De imádom ahogy magyarázzátok , hogy az a xar és ami olaszban van es volt az meg a jo! Es igazabol tök hülyék ezek a jenkik! Mit tudnak ezek arrol, hogy is kell erteket meg bevetelt generalni….
De arra tovabbra sem jott valasz, hogy miert ők vásárolják fel a Foci klubokat és nem pedig fordítva!
Hisz a fociban nagyobb a potrncial es szerintetek jobban is mukodik🤷🏼♂️
Szamomra döbbenet, hogy azt gondoljátok, hogy az ok, hogy több a kiadasod mint a bevetrled es azert veszi meg valaki a Milant vagy barmely csapatot, hogy tobbszaz millio veszteseget csinaljon maganak.
De ertem, hogy a fifa manageren ez OK.
Elindithatnatok egy fundme oldalt a Milan visszavasarlasara hisz ugy is annyira erti a szurkolok meg a Curva, hogy ez, hogy megy….😂
Amúgy, Dani Olmot miert gond regisztralni a Barcanak?
Dani Olmot, ha jól tudom a Liga nem engedi. Erre fel a Barca a fentarthatóság jegyében eladta a Vip szektorát 1000 évre.
Ha jól olvastam én inkább magasztaltam a jenkiket, az ,hogy a Dallas 17 meccsel egy évben a világ legértékesebb klubja a legmenőbb dolog. A GSW pedig a kutyát nem érdekelte régen és kb apróért vették meg. Most még is előzi a LAkerstől kezdve az összeset.
Viszont ezek zárt ligák, a béna OKC is többet ért minden évről-évre, hiába voltak a legnagyobb isten barmai.
Amúgy pedig a válasz miért vesznek egyre többen gurulos foci klubbot, mert náluk limitált mennyi csapat van és azért a fociba is szép pénz/ presztizs van ,ha befektetni akarsz, persze jóval kevesebb mint náluk. Csak míg USAba akkor sincs semmi ha rossz a csapat(Tv-s pénz, nincs kiesés), európába kicsit másként kezelik, ezt vagy megérted vagy nem.
CS elég türelmes volt eddig is és ebben a levélben sincs olyan követelés, hogy lépjék túl a bevételeket. Ezeket kár emlegetni, hogy ők ilyet kértek bármikor, még maga ZLATAN is elnézést kért, aki maga az ATYAÚRISTEN a Milan-ban, szerintem ezek miatt joggal akadhatnak ki a szurkolók, mert lehet PR szövegekkel vakítani, meg a sokadik edőznek a végkielégítését fizetni, de közben lehet kijött volna belőle egy értelmes edző és nem a nyári felkészülés utolsó hetében megszerzett erősítések is jól jöttek volna. Itt azzal van a baj, ahogy h*lyének van nézve a szurkoló, mert ha év elején azt mondják, hogy a scudetto túl nagy elvárás és idő kell az edzőnek is meg az új érkezőknek, főleg hogy az utolsó pillanatban estek be. Viszont nem ez volt, hanem a nagy mellény, hogy mi mindent jobban tudunk, mert amerikánó. Lehet nem a Fifa Manager-t kéne az amerikánónak pörgetni, hanem a értelmezni ezeket a dolgokat, mert a valóságban nem tudja visszatölteni a mentést, ha nem jön be a 100ft-os edző és a szurkolóknak nem 1 byte a memóriája, mint a játékban.