2022. november 29., kedd

Nagy lépést tett a Milan a továbbjutás felé Zágrábban

-

A Milan kedd este nagy arányú, 4-0-s győzelmet aratott a Dinamo Zagreb otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, így a csoport második helyére léptek egy fordulóval a vége előtt. Ezzel Pioli együttese véget vetett a Zagreb 27 hazai mérkőzésen keresztül tartó veretlenségi sorozatának.

A piros-feketék az első félidő hajrájában szerezték meg a vezetést, méghozzá Sandro Tonali szabadrúgása után Matteo Gabbia fejesével. Rögtön a szünet után Rafael Leao vette be az ellenfél kapuját, majd az 59. minutumban Olviier Giroud büntetőből növelte az előnyt. Tíz perccel később Leao középre tett labdája Ljubicicről a saját kapujába pattant, ezzel a Rossoneri 4-0-ra nyert Zágrábban.

A Milan egy fordulóval a vége előtt a második helyen áll az E-csoportban 7 ponttal, 1 ponttal megelőzve a harmadik Salzburg együttesét. Eldőlt, hogy a Chelsea biztosan csoportgyőztes, míg a Milannak az utolsó fordulóban egyetlen pont kell hazai pályán a Salzburg ellen, hogy kiharcolja a továbbjutást a nyolcaddöntőbe.

ZAGREB – MILAN 0-4
Időpont: 2022.10.25. 21:00
Helyszín: Maksimir Stadion, Zágráb
Játékvezető: Marciniak
Gólszerzők: Gabbia (39.), Leao (49.), Giroud (59.), Ljubicic (69. ÖG)
Sárga lapok: Ademi, Ljubicic ill. De Ketelaere

KEZDŐCSAPATOK:

DINAMO ZAGREB (3-5-2): Livaković; Ristovski (58′ Špikić), Šutalo, Perić; Moharrami, Ivanušec, Mišić, Ademi (57′ Baturina), Ljubičić; Petković (57′ Drmić), Oršić.

Cserék: Zagorac; Lauritsen, Štefulj, Théophile-Catherine; Bočkaj, Bulat, Marin; Emreli, Menalo.

AC MILAN (4-2-3-1): Tătăruşanu; Kalulu, Kjær, Gabbia, Hernández (70′ Ballo-Touré); Bennacer (70′ Pobega), Tonali; Rebić, De Ketelaere (52′ Krunić), Leão (70′ Messias); Giroud (81′ Origi).

8 HOZZÁSZÓLÁS A CIKKHEZ

1. Tegnap a meccs előtt körülnéztem, hol láthatnám az eseményeket. Tévében nem adják, puff, akkor irány a honlap, hátha van stream. Utólag ma reggel láttam, hogy volt, de este nem jött be az oldal. Úgyhogy immáron full idegben elkezdtem nézelődni, és végül a canallive honlapján találtam olyan seedet, ami nem dobott ki 10 perc után. És amit onnantól láttam, az alapvetően tetszett.

Jól néztünk ki. A négy gól mellett csak Giroud egymaga szerezhetett volna még egyszer ennyit. Hátul volt pár meleg pillanat, de amikor kellett, akkor Tata védett.

Öröm nézni néhány játékos fejlődését. Kjaer kezd visszatalálni a korábbi magabiztos és hatékony játékához. És aki a szezon meglepetése számomra, az Gabbia. Ezzel a góllal magára irányította a figyelmet, de nemcsak a góllal, hanem a formájával is. Ő idén ugyanazt produkálja, mint tavaly Kalulu. Sokat javult. Tavaly sem volt rossz, de hiába voltak jó periódusai egy-egy mérkőzésen belül, előbb-utóbb jött valami nagy hiba részéről. Idén szembeötlő, hogy milyen keveset hibázik, és azokat is nagyrészt nem meccsdöntő szituációkban. A tavalyi Gabbiát kölcsön lehetett volna adni, de a mostanit már ne. A másik 3 standard középhátvédünk mellett nem sok sót evett meg, de ha így folytatja, akkor többre lesz hivatott idén, mint a korábbi epizószerepek. Főleg ha Tomori tovább bizonytalankodik.

Aki viszont mostanra egyértelműen csalódás, az CDK. Szegényt kezdem sajnálni. Egyszerűen semmi nem jön össze neki. Félek attól, hogy ő lesz számunkra a következő Paquetá. Ha valahogy találna egy-két gólt és asszisztot, akkor talán megfordulna a szezonja, amire egyébként a csapatnak is szüksége lenne.

Összességében ismét elégedettek lehetünk, 3 pont, nyertünk néggyel, kapott gól nélkül, és megvan a pillanatnyi második hely. Köszönjük a Chelsea-nek a tegnapi győzelmet. Így az utolsó fordulóban elég egy döntetlen. Viszont a Salzburg nem az a csapat, akik ellen lehet illetve szabad döntetlenre játszani. Kemény dió lesz. De otthon jó lenne behúzni. Már csak a BL-ben járó győzelmi prémium miatt is. Jól jönne az a pénz a téli mercatóhoz. Vagy a bértárgyalásokhoz.

2. A legtöbben jól játszottak, csapatké t remekeltünk, az első gól után meg lubickoltunk, bár az a zágrábiak hülyesége is volt, hogy 0-1-nél már ennyire kitámadtak. Tonali valami egészen félelmetes volt, hátul mentett, aztán már elöl száguldozott a szélen, osztogatott, a beadásai is ültek, a tegnapi napja worldclass volt.

Igazából leléptük a kiscsapatot nagycsapatként, mindnekinek jár a pacsi.

A rengeteg nyilvánvaló pozitívum mellett két negatívum: Ha Giroud kezd a Salzburg ellen, akkor baj van. Nem csak azért, mert most nem megy neki a góllövés (két luftot rúgni egy meccsen gólhelyzetekben…?), hanem a Salzburg ellen már jobb összejáték kell elöl, hogy helyzetbe kerüljünk, és komolyabb letámadás sem fog ártani.
    A másik, ami nekem kicsit érthetetlen, hogy Tonali mindegy, mi van, végigjátszik minden meccset. Igen, a Monza ellen pont ült (először), de mindig teljesen kiesik amúgy a rotálásból, annak ellenére, hogy ő gürizik a legtöbbet. Értem is, hogy fontos játékos, de hogy hogy 3 vagy 4-0-nál miért nem lehet lehozni 20-30 percre, az nekem rejtély, nem szeretném, hogy ez hosszabb távon visszaüssön…

• Rebic azért a posztidegen helyen, jobbszélen játszott támogató szélsőt, nem volt most sem rossz. Csatárként szerintem sokkal, de sokkal jobb most, mint Giroud, ami a lábára jön, azt rendre bevágja. De Origit is hamarabb kezdetném most, mint a franciát. Egyszerűen annyira botrányos formában van, annyira alacsony önbizalomszinttel szerintem, hogy most belefért az hogy elpuskázott kb egy mesterhatost, de a Salzburg ellen ez nem fog működni. Persze az is lehet, hogy itt talál magára, de Origi és Rebic sokkal jobb formában van szerintem, előbbi a vadságával és merészségével, utóbbi meg az igazi gyilkos ösztönével. És a gólokatk ivéve is sokkal nagyobb melót tesznek a meccsbe elöl, folyékonyabb volt velük a támadójáték az elmúlt meccseken.