Patrick Cutrone, a Milan korábbi csatára nagyszerű fogadtatásban részesült új klubjánál és elmondása szerint mindig nagyon hálás lesz a nevelőegyesületének.
A 21 éves csatár 2007 nyarán csatlakozott a Milan utánpótlásához és összesen 12 éven keresztül szolgálta a klubot. Cutrone nemrég csatlakozott a Premier League-ben szereplő Wolverhamptonhoz, amely 18 millió euró + bónuszokat fizetett a játékjogáért.
Cutrone beszélt az új klubjáról, az első benyomásokról, a Premier League-ről, a célokról és a Milanról, valamint szót ejtett a fiatal olasz játékosok helyzetéről is.
„Az első benyomások kiválóak. Nagyon jó fogadtatásban volt részem és már sikerült beilleszkednem. Nem szeretek hotelben élni és találtam egy lakást, ahol a legjobb barátom, Andrea lát vendégül. Nyelv? Nem rossz az angolom. Nem nulláról kellett kezdenem, de természetesen még fejlesztenem kell. Nagyon örültem a közönség fogadtatásának és valahogy meg is lepett. Csak nemrég érkeztem, de nagyon jól bánnak velem. Nagyszerű a légkör és otthon érezhetem magam. A csapattársaim a szakmai stábbal együtt a kezdetektől fogva üdvözöltek engem és ezt köszönöm. Mindent beleadok a csapatért.” – mondta Cutrone.
„Premier League? A légkör egészen fantasztikus. Kíváncsi voltam és szerettem volna személyesen megtapasztalni ezt a légkört. Igaz, amit a világon mondanak: az angol bajnokságban van valami különleges. Hihetetlen a munkamorál, mindenki minden szinten elkötelezett. A profizmust nem lehet megkérdőjelezni. Nem beszélve a stadionok szépségéről, a szurkolók lelkesedéséről, a mérkőzések tempójáról és a világszínvonalú ellenfelekről. Torino elleni EL meccs? Nehéz lesz, a Torino egy erős csapat. Sok a hasonlóság a szenvedélyes rajongók, a karakter, a büszkeség és a klubhoz való tartozás érzete szempontjából.”
Cutrone mellett ezen a nyáron egy másik ígéretes fiatal olasz is Angliába szerződött, nevezetesen Moise Kean. A 19 éves csatár a Juventusból igazolt az Evertonba.
„Mindig ugyanaz a történet. A külföldi játékosokat részesítik előnyben velünk szemben. Nehéz a húszas éveiben járó játékosoknak, de mindenesetre egy dolgot szeretnék hangsúlyozni. Mindig hálás leszek a Milannak azért, amit adott nekem.”
„Nyolc éves korom óta játszottam a Milanban. Imádom és mindig is imádtam a Milant. Ennek a klubnak köszönhetem azt, aki most vagyok a pályán és azon kívül. Mindig rajongója leszek a Rossonerinek. A futballban döntéseket kell hozni és örülök, hogy most a Wolverhampton játékosa vagyok.”
„Minden tapasztalat jobbá teszi az embert, de nem minden tapasztalat ugyanolyan. Megbocsáthatatlan hiba lenne, ha nem használnám ki megfelelően azt a lehetőséget, hogy a Premier League-ben játszhatok. Mint ahogy mondtam, minden tőlem telhetőt megteszek annak érdekében, hogy bebizonyítsam, méltóságteljesen helyt tudok állni ezen a színpadon. Az edző nagyon felkészült, a csapat jól akar teljesíteni és szeretném maximális eredménnyel zárni ezt a vizsgát.”
„Az edző nagyon jó benyomást tett rám. Beszélgettünk és tudjuk, hogy itt most minden új nekem. Az angol bajnokság különbözik az olasztól, tehát hozzá kell szoknom. Természetesen a csapat és az edző rendelkezésére állok.”
„Az Európa Liga szereplés mellett számos tényező volt, ami miatt igent mondtam a Wolves hívására, mint például az, hogy a Premier League-ben és egy ilyen jelentős csapatban játszhatok. Célok? Ami engem illet, szeretnék a lehető legjobb lenni Európában, a bajnokságban és más versenysorozatokban is. Szeretnék segíteni a csapattársaimnak a lehető legtöbb góllal és gólpasszal.” – tette hozzá.
8 hozzászólás
Erősebb bajnokságba ment egy olyan csapatba, amely jelenleg előrébb tart mint a Mi Milanunk. Vélelmezem hogy egy párharcból nem mi jönnénk ki győztesen. Így Cutronenak előre lépés, ráadásul ha jól teljesít akkor elviheti akár egy nagy csapat is, vagy visszatérhet hozzánk is. Minden esetre remélem hogy jól fogja nyomni Angliában!
Megérdemli a tiszteletet, mert utoljára a szenátorokban volt ilyen szenvedély és elkötelezettség a Milan mez iránt. Egy szerethető játékos. Piatek mellett nem sok esélye lett volna labdába rúgni, ahogy ezt láthattuk tavasszal.
Igaza van abban, hogy a külföldi játékosokat preferálják, de ez ha belegondolunk egy komoly kritika neki és a generációjának, mert okkal történik.
Sok sikert neki!
Amikor eladtuk nem bántam, de már most, annak fényében kiket igazoltunk és kik kaptak helyette lehetőséget, így már azt mondom inkább ő maradt volna.
Leao nagyon jó, többet látok benne, mint Cutrone-ban, de Castilejo egy nulla csatárposzton.
És Correa-ban se látok semmi többet, mint benne…..
Így, ha nem igazolunk valaki igazán említésre méltót, akkor feleslegesen törtük össze a kölyök szívét.
Azzal viszont, hogy a MILAN a külföldieket preferálná, nem tudok egyet érteni.
Így van. A Milanban mindig is ott voltak az olasz játékosok, ellenben több nagycsapattal akiknél nem volt saját országbeli játékos. Emlékszem hogy pl. az Inter úgy állt fel hogy csupán a padon ült egy szem olasz játékos…na az a szánalmas. Nálunk még az elmúlt években is minimum a fele csapat olasz volt…
Na meg is néztem pl. a legutóbbi – sajnos igen régi – BL döntőnkben 7 olasz játékos volt a kezdőnkben (!)…míg az Inter BL győztes csapatból 0 azaz zéró…
Ezen nem kell csodálkozni. Elég csak a nevükre gondolni…
Tény hogy nem lesz belőle egy új Inzaghi, de igaz az előttem szóló véleménye is…nem hoztunk helyette erősítést. Én is inkább Silvát vagy Castilleot passzoltam volna el helyette….
Ami kis vigaszom az az hogy már egy bő másfél évtizede szimpatizálok a Wolvessal, követem őket is, így olyan mintha még mindig nálunk játszana…
Persze, hogy jobb lett volna őket eladni, csak ők meg a kutyának sem kellettek. Tévedés ne essék, nem azért Cutrone távozott, mert ő volt a leggyengébb/legkevésbé megbecsült játékos. Azért távozott ő, mert iránta volt egyedül kereslet (véleményem szerint ráadásul bagóért is váltunk meg tőle…mihelyt kopogtattak, löktük is kifele az ajtón, csorogjon be valami szánalom pénz).