Filippo Inzaghi elmondta, jelenleg a Primavera csapat edzője de szívesen töltene be más szerepkört a klubnál.
Ugyan még hivatalos bejelentés nem történt meg, de már biztosra vehető, hogy Filippo Inzaghi veszi át a klub irányítását. Inzaghi a hírek szerint 2017-ig írna alá és 700 ezer eurót keresne szezononként, ami lényegesen alacsonyabb mint Seedorf fizetése. A holland szakembernek 2,5 millió eurós fizetést rögzítettek a szerződésébe.
Inzaghi ma edzést vezényelt a Primavera csapatnak. A korábbi olasz támadó elmondta, a Milan az élete.
„Azt akarom mondani, hogy itt vagyok a Primavera csapatnál, mert 2016. június 30-ig én vagyok az edző. Még nem kaptam értesítést. A Milan alkalmazásában állok. Természetesen, ha a vezetőség szeretné, ha más pozíciót töltenék be, akkor örülni fogok, de ha nem, akkor maradok itt a Primaveránál, ahogy korábban” – mondta Pippo.
„Izgatott vagyok-e amiatt, amit az újságban olvasok? Kit ne érintenének meg az ilyen pletykák? A Milan az életem, a történetem. Itt fejeztem be a profi pályafutásomat. Mindent megteszek, amit a klub mond. Aztán majd meglátjuk, hogy mi történik. 2016-ig a klub alkalmazottja vagyok. Akár távozhattam volna, de szívesen maradtam” – fejezte be.
Inzaghi 2012-ben vonult vissza és jelenleg a Milan Primavera edzője. A 40 éves szakember játékosként 11 idényt töltött a rossonerinél.
16 hozzászólás
Mindent megteszek, amit a klub mond.
ajjajj
Pippo semmivel sem kulonb mint Seedorf sot en seedorfot inteligensebb embernek tartom. Sok helyen megfordult sok nyelven beszel.
A problema az van ,hogy kapott egy keretet es a keret felere ha nem a 3/4re nem tartott igenyt illetve sok jatekos meg vele egyutt jatszott.
Egy ilyen kerethez kemeny kez kell es hatarozottsag de 4 honap alatt mit vartak?!?
Itt a nyar megszabadulhatott volna a felesleges jatekosoktol idecsabithatott volna olyan fiatalokat akikben van potencial (lasd ex csapattars Doria)es hajra!
Igy viszont marad a kemeny keret jon meg 1-2 toltelek es Pippo aki seddig semmi extra. Jatekoskent imadtam de edzokent a juniorokkal nem valtotta meg a vilagot. Barca ellen pont olyan kepnelkul fociztak mint a felnott csapatban.
Seddorfban jobban lattam a Van Gaalos vagy Capellos iranyvonalat de remelem Pippo ram cafol.
Lassuk a dolog jo oldalat, mar az is nagy eredmeny, hogy nem az utolso napra hagyjak ezt a nagy dontest. Nagyobb edzoi tapasztalattal rendelkezik mint Seedorf es talan a fiatalabbakban is jobban bizik. En mar azt sem bannam ha nem igazolnank senkit a nyaron csak veglegesitsuk le Taarabtot es Ramit. Kozben meg adjuk el a nagyon selejteket (Bonera, Zaccardo, Essien, Robinho)
Én ugyan ezt mondom már elég régóta! Urby-t sajnálom, hogy simán elengedjük. Szerintem sokkal rosszabb játékosok „színesítik” a keretet.
Seedorf-al épp ez volt a fő baj. Akiket felsoroltál, szint kivétel nélkül, előnyt élveztek a fiatalokkal szemben.
Gattuso nyilatkozata nekem ezért tetszett. A sok negatív marhaságot, amit a Média és a 10évesek által szerkesztett közösségi oldalak összehordanak, Gatta szinte azonnal lesöpörte. Ő beszélt a múltban vele dolgozó edzőkről. Mind-mind kiváló szakember és mint olvasható be mertek építeni tehetséges játékosokat.
Rami-t szerintem kötelező megszerezni, mivel bevált. De abban biztos vagyok, ha komoly célt akarunk elérni, akkor már rég Zapata-val kellene, hogy összeszokjon és nem arra alapozni, hogy franciák majd jól megértik magukat 3an a védelemben. Ez óvódás hozzáállás és semmi másra nem jó, csak klikkeket hoz létre mesterségesen.
En nagyon remelem, hogy Urbyt nem engedjuk at senkinek csak ugy ingyen. Zapata amennyire bevallt Allegrinel Seedorf annyira kihagyta. Remeljuk vissza kerul a csapatba. Mellesleg Mexes is mehet Bonera utan es helyette visszaterhet Zapata.
Üdv! Én Pippo miatt lettem milan drukker, gyerek korom óta a kedvenc játékosom, kicsit féltem a primavera után a mélyvízbe dobni, de majd meglátjuk. Mint ahogy az előttem szóló is említette, talán jobban bízik a fiatalokba, talán felhoz 1-2 játékost a primavera-ból, a selejtek meg húzzanak el innen. Talán a fiatalokba bele tudja nevelni azt a tüzet, amivel ő játszott, bár nincs még egy ilyen ember, aki 38 évesen is minden góljának úgy örül, mint az elsőnek… 🙂 A baj, hogy hirtelen ő se fog tudni mit csinálni, és így ugyan arra a sorsra jut, mint Seedorf. Talán, ha fiatalokra építene, akkor egy idő után egy pörgős lendületes csapatot összehozna. Meglátjuk 🙂 Forza Pippo!
Azert Pippo eleg szereny,ha 700 ezer-ert elvallalja az edzoi szerepet,tudva,hogy See 2,5 millat kapott.Igy mar tuti,hogy menesztik See papat,a sporolas mindenekelott,Berlusconi szlogenje
Marha nagy spórolás, ha egyoldalúan akarsz szerződést bontani! Már elnézést! 😀
Igen,700 ezerért.Ha ő sem válik be akkor majd a magyar élvonalból hoznak egy magyar edzőt 100 ezres évi fizuért.Na az lesz csak az igazán nagy spórolás. 🙁
See-t sajnálom ha kipattintják (jól leszégyenítik ezzel),de Pipponak sok sikert kívánok.
Kész vicc, ami itt folyik. Seedorf, most meg Inzaghi. Mindketten óriási játékosok, Milan ikonok, de nem vezetőedzők, főleg nem azon a szinten, amit a Milannak képviselnie kellene. Lehet velük etetni a médiát, közvéleményt, a szurkolókat is. Emelett marad a tény, hogy ide addig normális edző el nem jön, amíg ilyen szintű (nem)vezetés van. De nem csak jó vezetőedző, jó játékos se. De még nincs baj, van még 1-2 nagy bajnokunk. Ott van pl. Bonera, aki még 2-3 évet lehúz a padon játékosként, aztán meg leülhet majd ugyanoda vezetőedzőként is.
Seedorf helyzetét már sokan próbálták elemezni, itt most csak arra térnék ki, hogy egyik legfőbb hibájaként rótták fel, hogy a fiatalokkal szemben jobbára az idősebbeket preferálta (Zapatát kiszorította Bonera, majd Mexés, Saponara lehetőséget sem kapott, Cristantét még Essien is megelőzte a rangsorban, Petagna csak dísznek jött, Gabriel már két éve csak dísznek van).
Ez valóban nagy hiba volt részéről, és ezt egyedül akkor lehetett volna tolerálni, ha elértük volna az Európa-ligát. Így viszont csináltunk egy viszonylag (Allegri őszéhez képest…) jó tavaszt, amivel azonban nem mentünk semmire: nem lett meg az EL, a fiatalabbakat pedig egy centivel sem sikerült jobban megismernünk, azaz elpazaroltunk egy újabb fél idényt.
Seedorf védelmében viszont illik megemlíteni 2 dolgot.
1. Miután átvette a csapatot, 2 forduló után alig 5 pontra voltunk az 5. helytől (Inter). Vagyis olyan helyzetbe hoztuk magunkat – ne feledjük, zömmel az idősebbek segítségével -, hogy Seedorfban kialakulhatott egy olyan érzés, hogy rájuk, a tapasztaltabbakra érdemes építeni a csapatot… Talán ennek következtében szoríthatta háttérbe a fiatalabbakat. Ezzel nem feltétlenül lehet vitatkozni; én is azt vallom, hogy nem az a fontos, hogy ki hány éves: ha jól teljesít – illetve, ami még fontosabb, ha VELE nyer a csapat -, akkor játszatni kell. Valószínűleg nagyobb szerepet kapnak az ifjabbak, ha a Milannak az egész tavaszi idényben esélye sem lett volna Európára, bár ezt már sosem tudjuk meg.
2. A másik elem, hogy a Milan, mint az közismert, rengeteget költ fizetésekre; a kereten belül is relatíve nagy különbségek vannak a játékosok között e téren. A fizetési rangsor – nagyjából – tükrözte a játékosok játékperceit. (Más kérdés, hogy ennek nem így kellene működnie egy egészséges klubmodellnél…) Ennek pedig az az egyszerű magyarázata – legalábbis a Milan esetében bizonyosan -, hogy amennyiben egy játékos nagy pénzt tesz zsebre, akkor az az „igény” fogalmazódik meg vele szemben, hogy legalább dolgozzon meg a pénzéért. Igaz, hogy Mexés, Robinho vagy Essien – teljesítményéhez mérten aránytalanul – sokat keres, de a szerepeltetésük még mindig kisebb rossz, mint azt végiggondolni (vagyis amiatt anyázni), hogy milliókat dobunk ki az ablakon olyanokra, akik a padot koptatják. Ez nem az én véleményem, hanem e körülménnyel kapcsolatos vélelmezhető hozzáállása a Milan vezetőségének, illetve edzőjének. A Real Madridnál nem igazán érdekelt senkit, hogy Kaká mennyit keresett, ha volt nála jobb, akkor a brazil nem játszott. A Milannál sajnos nem ez a helyzet. (Ráadásul egy olyan klubnál, amely sosem arról volt híres, hogy wengeri módon a „minél fiatalabb, annál jobb” elvet követi, nem is lepődhetünk meg azon, hogy a mindenkori edző az idősebbeket preferálja.)
A megoldás végtelenül egyszerű. Nem kellene nevetséges fizetéseket adni olyanoknak, akik ezt nem érdemlik meg, ennek következtében a csapat összeállításánál sem játszhatna szerepet a bér mint befolyásoló tényező. A Saponara-Kaká összevetés ezt tökéletesen érzékelteti, de megjelenik itt még egy elem. A fiatal olasz teljesen esélytelen volt a brazillal szemben a csapatba kerülésre. Először is, bizonyos meccseken még mindig tudott villanni egyet-kettőt Kaká, ami miatt Seedorf bizalma töretlen volt irányában. Másodszor, egyértelmű volt, hogy a „fizetési verseny” miatt a brazilt kellett játszatnia. Látni kell (látta ezt a holland is), hogy a csapat összeállításakor teljesítenie kell bizonyos „igényeket”. Sokan még most is Kaká miatt mentek ki a meccsekre, nem pedig Saponara miatt. Az, hogy a brazilt játszatta orrvérzésig, tehát egyfajta „igénykielégítő”, másrészt – és ez a harmadik elem – védekező mechanizmusként is értékelendő Seedorftól. Utóbbi annyit tesz, hogy Seedorf Kaká szerepeltetésével saját magát is „menteni” kívánta: „Nem érheti szó a ház elejét, én megtettem mindent, amit csak lehet, beraktam a csapatba 2007 Aranylabdását!” Seedorf ezzel nem feltétlenül hibázott, de nem volt meg benne az erő, hogy adott esetben, ha később az indokolt lett volna, váltson. Voltak olyan meccsek, amikor valóban ésszerűtlen lett volna nem kezdetni Kakát, de amikor 3-4 meccsen semmit sem mutatott a brazil, és a következőn megint ő élvezett előnyt, nem lehetett védeni Seedorf elveit. Így pedig nem lehet irányítani egy csapatot. Ne feledjük, sokszor nem jöttek az eredmények, ami indokolhatta volna, hogy Kakának bérelt helye legyen a kezdőben, Seedorfnak pedig legalább kísérleti jelleggel illett volna másokat is próbálgatni.
Én sokkal többet vártam ezen a téren Seedorftól. Bizonyos tekintetben elégedett vagyok azzal, amit elért, de van bennem hiányérzet. Semmiféle garancia nincs arra, hogy amennyiben marad, változni fog bármi is a fiatalokkal kapcsolatban. Az is igaz azonban, hogy arra sincs garancia, hogy Inzaghival változni fog a helyzet. Mindent az fog meghatározni, hogy kikkel dolgozhatna együtt. Sokatmondó a nyilatkozat egyik mondata, miszerint Inzaghi mindent megtesz, amit a klub kér tőle. Ezt a mondatot persze ki lehet csavarni – és Pippo valószínűleg nem is úgy értette, hogy majd úgy fog táncolni, ahogyan Berlusconiék fütyülnek -, de Inzaghi nem is tudja, mennyire fején találta a szöget. Amíg nem történik nagy volumenű változás a Milannál egy sor területen, addig a mindenkori edző osztályrésze az lesz, hogy teljesítsen bizonyos vezetői igényeket, még akkor is, ha azok nem feltétlenül védhetőek szakmailag, nem mellesleg szembemennek az edző elképzeléseivel…
Szerintem Allegri is hozta volna ezt tavasszal….
Én már anno is Pippo-t favorizáltam ….
Seedorfal semmi bajom mert ugye szarból várat nem nagyon lehet építeni és emberileg nem szép dolog most felállítani a padról.
De Inzaghi ismeri a fiatalokat és biztos vagyok benne,hogy több bizalmat adna nekik.
Én őrülök Inzaghinak!Bár pár nappal azelőtt nem így vélekedtem én Spallettit vártam volna!Nem lesz rossz Pippo csatlakozok én is ahhoz,hogy tapasztaltabb és bízik a fiatalokban és ha nem haggya,hogy a kopasz a pöcsénél fogva rángassa akkor jók leszünk megint.FORZA MILAN!!!
Mikor komolyan szoba jott Allegri levaltasa, drukkoltam, hogy Inzaghi legyen az uj edzo, jobb opcionak tartottam es tartom mint Seedorfot, viszont amit Seedorffal szemben csinaltak az szemetseg.
Üdv!
Sokan elemzünk itt,hogy Inzaghi vagy Seedorf irányitaná jól a „csapatot”,de Pippo a cikk szerint a „klub”irányitását veszi át!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez a klub vagy a csapat iranyitasa forditasi elteres is lehet, igaz azota mar megcafoltak a hirt.
Sajnalom Seedorfot de remelem elmegy es remelem nem Inzaghi lesz az utodja.