2022. szeptember 29., csütörtök

Tassottival készülünk az első hazai győzelemre

-

A piros-feketék az 5. fordulóban  a Cagliari ellen lépnek pályára. A Milan nagyon rosszul kezdte a bajnoki szezont, hiszen 4 mérkőzésből 3-mat elveszítettek, míg egy alkalommal szerezték meg a három pontot.

A rossonerik legutóbbi mérkőzésükön Udinében 2-1-re kikaptak.

A szerdai Cagliari elleni mérkőzésen Cristian Zapata és Kevin-Prince Boateng eltiltás miatt nem léphet pályára, továbbra Rodney Strasser, Didac Vila, Sulley Muntari, Mathieu Flamini és Alexandre Pato sem áll a vezetőedző rendelkezésére. A Milan kispadján Mauro Tassotti fog ülni, miután Massimiliano Allegri egy meccses eltiltást kapott az Udinese elleni vereséget követően, mivel szóváltásba keveredett a játékvezetővel.

A két csapat kerete:

AC Milan:

Kapusok: Abbiati, Amelia, Gabriel;
Védők: Abate, Acerbi, Antonini, Bonera, De Sciglio, Mesbah, Mexés, Yepes;
Középpályások: Ambrosini, De Jong, Constant, Emanuelson, Montolivo, Nocerino, Traoré;
Támadók: Bojan, El Shaarawy, Niang, Pazzini, Robinho.

Cagliari:

Kapusok: Agazzi, Anedda, Avramov;
Védők: Ariaudo, Astori, Avelar, Perico, Pisano, Rossettini;
Középpályások: Casarini, Conti, Dessena, Ekdal, Eriksson, Nainggolan;
Támadók: Ibarbo, Nené, Pinilla, Sau, Thiago Ribeiro.

A Milan jelenleg a 15. helyen áll 1 győzelemmel, három vereséggel és három ponttal, míg a Cagliari a 17. helyezett, két döntetlennel, két vereséggel és két ponttal.

SerieA auguszt. 26. Milan-Sampdoria 0-1 SerieA május 6.. Cagliari-Juventus 0-2

Mauro Tassotti, a csapat másodedzője izgatottan néz a Cagliari elleni mérkőzés elé. ( Allegri még az Udinese elleni mérkőzést követően keveredett szóváltásba a játékvezetővel, az Olasz szövetség végül egy meccses eltiltást szabott ki rá, így Mauro Tassotti irányítja majd a csapatot a Cagliari ellen.)

“Izgatott vagyok-e? Nos, egy kicsit. Allegrivel minden nap együtt dolgozunk, és tudjuk mit kell tennünk” – mondta Tassotti a sajtótájékoztatóján.

“Nincs semmi értelme tagadni, látszik hogy feszültség uralkodik a csapatnál. Ez természetes, hisz a negatív eredmények feszültséget szülnek. A Sampdoria elleni vereséget követően elveszítettük a bizalmunkat. Valami megváltozott. Már nincs Zlatan Ibrahimovic, aki 35-40 gólt lőtt egy szezonban. Allegri? Sajnálom hogy vannak olyan emberek, akik Allegri képességeit kérdőjelezik meg. A közös munka során jól érzem magam vele. Azt hiszem, egyike azoknak a 3-4 legjobb edzőnek, akivel valaha is dolgoztam” – fejezte be.

Az 52 éves szakember 1980 és 1997 között játékosként több mint 429 mérkőzésen lépett pályára a Milanban, míg visszavonulását követően pedig az ifjúsági szektorban tevékenykedett. Majd 2001-től a csapat másodedzője lett.