• Fórum
    • Chat
    • Bejelentkezés
    2023. március 21., kedd Belépés
    Facebook Twitter Instagram
    Regisztráció
    AC Milan Club BudapestAC Milan Club Budapest
    • Kezdőlap
    • Hírek/Cikkek
    • 2022/23
      • Serie A
      • Bajnokok Ligája
      • Olasz kupa
      • Olasz szuperkupa
      • Felkészülési meccsek
    • AC Milan
      • Játékoskeret
      • Szakmai stáb
      • Női csapat
      • Primavera csapat
      • Korábbi szezonok
        • 2021/22
          • Felkészülési mérkőzések
          • Átigazolások
        • 2020/21
          • Felkészülési mérkőzések
          • Serie A
          • Európa Liga
          • Olasz kupa
          • Átigazolások
        • 2019/20
          • Felkészülési mérkőzések
          • Átigazolások
          • Serie A
            • Menetrend
            • Csapatok
            • Mérkőzések
            • Tabella
        • 2018/19
          • Felkészülési meccsek
          • Serie A
          • Európa Liga
        • 2017/18
          • Felkészülési meccsek
          • Átigazolások
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Európa Liga
        • 2016/17
          • Felkészülési meccsek
          • Serie A
          • Átigazolások
          • Olasz kupa
          • Olasz szuperkupa
        • 2015/16
          • Felkészülési meccsek
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Átigazolások
        • 2014/15
          • Felkészülési meccsek
          • Seria A
          • Olasz kupa
          • Átigazolások
          • Primavera
        • 2013/14
          • Serie A
          • Bajnokok Ligája
          • Primavera
        • 2012/13
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Bajnokok Ligája
          • Primavera
        • 2011/12
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Bajnokok Ligája
          • Olasz szuperkupa
          • Primavera
        • 2010/11
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Bajnokok Ligája
          • Primavera
      • A San Siro története
      • Milanello edzőközpont
      • Casa Milan
    • Történelem
      • Évről-évre
      • Eredmények
      • Vitrin
      • Rekordok
      • Játékosok
      • Csapatkapitányok
      • Milan himnusz
      • Magyarok a Milanban
      • Edzők
      • Milan elnökök
      • A Milan mez
      • Visszavonultatott mezszámok
      • Átigazolási rekordok
      • Milánó
    • ACMilan.hu
      • Belépés
      • Chat
      • Facebook
      • Rólunk
      • Szerzői jogok
      • Kapcsolat
    Fórum
    AC Milan Club BudapestAC Milan Club Budapest
    Napi pletyka

    Silvát vinné a Manchester City

    Szerző: szaloky2011.11.14.45 hozzászólás

    A Football Italia cikke szerint a City olasz mestere akár 30 millió eurót is áldozna a játékosért, aki az utóbbi időszakban a Serie A egyik legjobb középső védőjévé nőtte ki magát.

    Thiago Silva  a nyáron hosszabbított a milánói klubbal, így a szerződése 2016 június 30-ig köti a Milanhoz, de ennek ellenére nem csak a City érdeklődik iránta, hanem a Barcelonánál is élénken foglalkoznak az átigazolásával.  A nyáron már komoly érdeklődés volt a katalán BL-győztes felől a brazil klasszisra, de akkor Gallianiék egy szerződéshosszabbításos fizetésemeléssel maradásra bírták a védőt, aki a tavalyi bajnokcsapat egyik alapembere volt, 39 mérkőzésen mindössze egyetlen sárga lapot gyűjtött be. A nyár végén olyan hírek is napvilágot láttak, hogy „a Szenátorok” 2012 nyári távozása után esetleg Silva lehet a Milan új csapatkapitánya, ami nagyban erősítené a brazil válogatott védő elkötelezettségét.

    A 84-es születésű Silva korábban szerepelt a Porto, Dinamo Moszkva és a Fluminense csapatában. A Milan szurkolóiban rossz érzést kelthet, hogy a Dél-Amerikában tartózkodó alelnök egy újabb barzil középső védő megszerzésén fáradozik. Braida úr utazásának egyik indoka állítólag a Vasco 23 éves védőjének, Dedének az elcsábítása. Akit egyébként hazájában éppen Silva utódjának tartanak.

    dedé manchester city mancini thiago silva

    EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

    Távozóban a Salzburg csatára, a Milan lecsaphat rá

    2023.03.21.2

    Veszélybe kerülhet Pioli és a vezetőség állása

    2023.03.20.18

    Egy Milan-játékos van az Azzurri keretében

    2023.03.19.2

    45 hozzászólás

    1. RR7 2011.11.14. 12:58

      marad és kész! miért kell megválnunk a legjobb védönktől?? végülis majd hoz a kopasz egy 35 éves „sztárt”….

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    2. Bedu 2011.11.14. 12:58

      Vigye! Fél milliárd € (500milkó :D)

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    3. HPRRR 2011.11.14. 13:03

      Mancininek már van egy Silvája. Ossza be és kész. Roszabb esetben vegyen a piacon S(z)ilvát. 😀

      Na jó, ez mocskos szar poén volt. :DD

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    4. pato120 2011.11.14. 13:05

      55millió a minimum ára szerintem a jelenlegi árak mellett.. és akkor nem azt mondtam, hogy el is engedném annyiért..

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Norbi400 2011.11.14. 15:23

        mostani árakat nézzük akkor 70-90 milla.55 milla kevés…

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    5. lacii10 2011.11.14. 13:05

      Eladjuk és majd jön az árából Carvalho vagy vmi más fiatal középső védő..Na ne így legyen! Remélem marad, nem szabad őt elengednünk!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    6. makaroni 2011.11.14. 13:09

      Nem szabad elengedni ENNYIÉRT! Ezeknek az araboknak xar mind1, mennyi az ára. Ha mér viszik, kérjünk helyette egy komplett középpályát és hátvédsort 😉

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    7. makaroni 2011.11.14. 13:18

      Amúgy meg, abban is lehetne gondolkodni, hogy egymás mellett játszanak… Vagy az túl egyszerű megoldás lenne?…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Boldinho 2011.11.14. 15:03

        Jogos! Nem kell mindig az ördögöt a falra festeni! Úgy látszik sokan elfelejtik, hogy Nestát kell pótolni és nem Silvát!

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    8. HORY94 2011.11.14. 13:21

      A Vascoból inkább Fagner-t kéne elhozni!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    9. skorpio22 2011.11.14. 13:22

      Évek óta a Milan legstabilabb, legjobb, legkiegyensúlyozottabb játékosa. Még 60 millióért sem szabad eladni! Pláne ha kis tizenéves nevenincs brazilokat 80-100 milliókért lehetne csak elvinni.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    10. Gaborvagyok 2011.11.14. 13:40

      Lehet, hogy Braida védőket nézeget Brazíliában, de azt se felejtsük el, hogy Thiago Silva az egyetlen olyan védőnk aki stabilnak mondható.
      – Nesta: pályafutása utolsó 1-2 évében van
      – Mexes: sérülékeny és ő se tini
      – Yepes: 4. embernek tökéletes, kiscsapatok ellen, hogy többiek pihenjenek
      és még Bonera, aki szintén nem mai csirke és közel sem klasszis védő (annak ellenére, hogy kedvelem)

      szóval inkább Silva MELLÉ nézegetnek (szerintem) vagy akkor annyiért kell eladni, hogy egyből duplázni tudjunk és kettőt hozhassunk az árából.

      btw: azt mondom, ha elmegy akkor nem citybe, hanem egyértelmű a barcába.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    11. makaroni 2011.11.14. 13:53

      Gaborvagyok érti a csíziót, a kezemből vette ki a billentyűket 🙂 Védelem szerintem jelenleg gyengébb lábakon áll, mint a középpálya. Amúgy meg Cassanot és Robinhot is el tudom képzelni irányítónak… De lehet, nem értek hozzá… 😉

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    12. Lansky 2011.11.14. 13:58

      Ez is egyfajta csapatépítés. A Citynél van olyan, hogy játékosmegfigyelő? Mert én ott hülyére keresném magam ilyen pozícióban. Csak beállítanék a sejkhez, hogy „Figyelj, már sejk! Láttam 5 játékost, akit be lehetne építeni a csapatba! Messi, Ronaldo, Thiago Silva, Iniesta meg Lloris. Összesen alig kerülnének 450 millióba!” Végtelenül primitív, ami újabban a nagy (gazdag) kluboknál megy. Hatásos, de primitív. Azért érdekes, hogy 30 millió eurot adnának Silváért. Manapság olyan játékosok esetében kiindulási ár a 30-40 millió, akik Európába még be sem tették a lábukat. Silva meg már bizonyított a Milanban. A problémát abban látom, hogy amennyiben eladnánk, a helyére is kellene valaki. Ennek csak úgy látnám értelmét, ha most vennénk két jó középső védőt, és Silva mellett tanulnának. Majd amikor elértek az ő szintjére, akkor visszatérhetünk az üzletre. Képzeljük el a Milant tavasszal Silva nélkül. Toronymagasan a legjobb játékosunk. Nélküle semmiféle magasabb célt nem tűzhetünk ki. Sajnos az a gyanúm, hogy nem véletlenül próbálkoznak nálunk. Remélem, marad még néhány évig. Az utóbbi 4-5 év talán legtehetségesebb középső védője a srác.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    13. makaroni 2011.11.14. 14:27

      Lansky: a gazdag klubok költekezésére (lásd: Man.City) még azt se lehet mondani, hogy hatásos. A csapaegységet nem lehet pénzzel megvenni. Bár tény, most a City vezeti atabellát, de szerintem ez tiszavirág-életű állapot…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Young-Boss 2011.11.14. 15:43

        Szerintem nincs teljesen igazatok mert Silva most éli a legjobb időszakát és Európa egyik ha nem a legjobb védője nem tudom mi a gond azzal ha kell a Citynek(Most nem a fölöseges Boateng,Kolarov meg ilyen emberekről beszélünk).Biztos nem sok ember szoritaná ki őt ott és tegyük hozzá magasabb fizut kapna +egy két dolgot és ha adnak egy csillagászati árat szerintem biztos el is megy.Kaká óta semmiben sem vagyok biztos.Az hogy meg ennyi pénzről beszélünk talán azért van mert egy védőről van szó.Mit vársz hogy egy belső védőért adjanak 95 milliot mint annak a C.Ronaldonak aki rúg évente 50 gólt?Ne vicceljünk

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
        • krisz... 2011.11.14. 21:05

          Igen, de, hogyha egy csatár hibázik, akkor nincs nagy baj, nem lő gólt.. viszont, ha egy védő hibázik, ott már elég nagy a baj, mert nagy valószínűséggel vezetni fog az ellenfél… Igaz, a védők nem sűrűn lőnek gólt, de ugyanúgy el tudnak dönteni meccseket, mint a csatárok… Silva esetében a 30 milla elég kevés, még ha font lenne, akkor is.

          Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    14. IlPrincipe27 2011.11.14. 14:30

      nem fogjuk eladni,mivel Galliani kijelentette,h újra sikeres Milant akarnak építeni…ezt nem azzal fogják kezdeni,h az alapot kihúzzák az egészből…Dedét pedig Silva mellé hozzuk,akitől sokat tanulhat majd…amúgy nagyon sokat kellene ajánlania a vevőjelöltnek,h szóba álljanak velük…a vezetőség tisztában van a piac áraival és szerintem 70-80 millió sem lenne elég,h elengedjék a világ legjobb védőjét…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    15. guzmi78 2011.11.14. 16:11

      30???? na neeeee:)viccnek is rossz…ha vinni akarjak akkor 250milla…annyiert fajo szivvel de vihetik:)

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    16. Nemes 2011.11.14. 16:28

      a O jelenleg nekunk felbecsulhetetlen ertek…hoyyanak egz fiatal vedot melle, es beatanulja tole a syakmat, es ujra lenne egz maldini-nesta fele vedelmunk, nem is bannam, egz idore megoldana a vedelmunk syivet…forya milan…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    17. Dani027 2011.11.14. 16:58

      Silva nem megy sehova. Jelenleg az egyetlen olyan játékosunk aki a világ bármelyik csapatának kezdőjében alapember lenne. Ritkán hibázik, és abszolút motorja a Milan védelmének. Meggyőződésem, hogy jelenleg ő a világ legjobb belső védője. Egyébiránt a citynek rohadtul nincs szüksége még egy újabb védőre is, habár mint tudjuk ez nem jelent akadályt nekik. Persze ha az ő Silvájuk, Balotelli és 30 millió érkezne, akkor részemről létrejöhetne az üzlet, de ilyen feltételek mellett nem hiszem, hogy belemennek. 😀 30 millióért pedig bűn lenne eladni, hiszen a Milan játékosaként ennél többet hoz a konyhára.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    18. Dani13 2011.11.14. 17:25

      Utálom amikor a pénze klubok össze-vissza meg vásárolják a jó játékosokat (City Real) oké hogy top klub meg minden de akkor is B+ 😀 NEM ELADÓ és KÉSZ!!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    19. jon29 2011.11.14. 19:00

      A legjobb játékosunk,nagy butaság lenne eladni! Köré kel építeni a csapatunkat,és legyen ő a CSK! Minden játékosunknak ilyen hozzáállásra lenne szüksége!!!!!!!!!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    20. jose82 2011.11.14. 19:06

      Én nem félek!! Ne zavarjon meg senkit Kaka eladása (ott már voltak gondok: sérülések, forma hanyatlás stb)! A Milan azért nem arról híres,h elengedi sztárjait, ha csak nem ők kérik (Seva családi, Pirlo anyagi okokból). Szerintem Silva jól érzi itt magát, a Milan jó úton jár,h ne csak a bajnokságban legyen esélyes. Nincs miért elmenni!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    21. krisz... 2011.11.14. 19:06

      30 millió aprópénz silváért, én 50 alatt semmiképp nem adnám el!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    22. Muad-dib 2011.11.14. 19:41

      60 millió + Balotelli. 🙂

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    23. connavar 2011.11.14. 20:25

      én szerintem 100 milla alatt nem szabad eladni 🙂 a fölött meg el lehet gondolkozni rajta 🙂

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Baggio1234 2011.11.14. 20:48

        30 millioert esetleg egy dedikalt Silva mezt vehetnek tolunk, azt is rairjuk, hogy sok szeretettel XY sejk urnak 😀

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    24. sulci13 2011.11.15. 00:52

      Én azt mondom,hogy hatalmas érték és nem szabad eladni….
      Itt nem a pénz a lényeg,nem tudnánk őt pótolni..
      Ott van Kaka esete..
      Ugye 8 milláért vettük és 67 milláért adtuk el…
      Ez ok..
      Valaki lehet nyert ezen az egészen pénzt vagy valamit..
      De az AC MILAN és az egyszerű szurkoló(mi)semmit…
      azóta is egy nagy üresség tátong a helyén….
      Úgyhogy mi szarjuk már le a pénzt!!!Ő Thiago Silva a világ legjobb középhátvédje..
      Az Ac Milan középhátvédje…
      És a világ legjobbját kivel lehetne pótolni????
      Senkivel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    25. sas 2011.11.15. 07:09

      Sztem meg adjuk el !!!, 30 milláért is odaadnám nem tudom miért istenitik itt sokan….. szerintem majdnem olyan jó Bonera !

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • guzmi78 2011.11.15. 07:56

        lattal Te mar Milan meccset???????:D komolyan behaltam ezen most:)

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • nagymaris 2011.11.15. 13:26

        Pedig úgy tudtam hogy a sas-oknak jó szemük van, de ezt most szerintem nem jól látod 🙂

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    26. Lansky 2011.11.15. 09:26

      sas! Ha nem akarsz „galaktikus méretű konfliktust”, akkor szerintem ne írj ilyeneket. Persze szíved joga, de innen már csak egy lépés, hogy Dombit „majdnem olyan jónak” találd, mint Messit…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • sas 2011.11.15. 14:07

        Csak kiváncsi voltam ki hogyan fog el küldeni … Egyértelmü hogy Silva az egyik legjobb védő a világon és nem hiszem hogy a csapat pillér emberét adnánk el :)!

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    27. tibzano 2011.11.15. 10:02

      Jogos, bár Dombi már kicsit öreg 😀

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • nagymaris 2011.11.15. 13:27

        Mi a bajotok Dombival, simán Milan szint 😀

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    28. sulci13 2011.11.15. 10:14

      3 lehetőség van sas…
      1:Ezt azért írtad mert nem nézel Milan meccseket…..
      2:Csak hergeled itt a közeget..
      3:Egyszerűen csak vak vagy…
      Én a harmadikra tippelek…
      Biztos sokat kapnál te abból a „30 millából”
      Nekem(nekünk)többet ér,hogy hétről-hétre láthatjuk a világ egyik legjobbját Milan mezben játszani!!!
      Úgyhogy ha legközelebb írsz valamit akkor kicsit jobban gondold át szerintem…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    29. Denes 2011.11.15. 10:35

      Megjelent egy unatkozó provokátor!
      Pedig itt ilyen eddig nem volt…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    30. utahjazz 2011.11.15. 13:22

      sas! Igazi Andy Kaufman-poén volt (Ember a Holdon). 2 mondattal beindíthat egy harag-lavinát, és csak röhög otthon a fotelban.. 😀
      Szóval inkább ugorjuk is át szépen..

      A Kaká féle párhuzamhoz:ő (pályája csúcsa után, mikor már kezdett kicsit szürkülni), a Realba ment! Ez azért lényeges, mert történelmi szempontból nézve, a Milan mellett (felett?) csak a madridiakat említhetjük. Közvetlen, de csak utánuk jöhet a MU, a Barca, majd az olaszoknál a Juve, németeknél a Bayern. (És csak aztán a pillanatnyi top-csapatok, ahol van pár erős évük és abból eléldegélnek pl. Chelsea)
      Tehát Kaká szakmailag nem adta lejjebb, viszont ha Thiago a Citybe menne az inkább lenne k*rválkodás, mint előre lépés, és ez talán Neki sem mindegy!
      (szerintem)

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Young-Boss 2011.11.15. 17:08

        hogy adná már lejjebb amikor a PL-ben hülyére vernek mindenkit és a Bl-ben is el fognak jutni legalább a negyeddőntöbe ha nem tovább és nem kell jönni a bayernnel mert azt a meccset elfújta Kassai.Ha a city élén nem Mancini ülne ezek már rég Pl győztesek lennének ha most igazolna más klubbol Silva valahova szerinted melyik klub jelent nagyobb potenciált a Milan vagy a City?Legyünk őszinték mi nem tudunk játékosokat venni és itt most tök mindegy a múlt szerintem

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    31. Lansky 2011.11.15. 14:47

      utahjazz! Ez eddig rendben van, de egy játékost nem feltétlenül az érdekli, hogy visszalép-e akkor, amikor egy pénzes, de korábban nem annyira vagy egyáltalán nem sikeres klubba igazol. Mert akkor lehetne hozni Touré példáját, aki nagyon lejjebb adta (Barcelona-Manchester City), és felmerül a kérdés, vajon Ibrahimovic feljebb bukott-e a katalánoktól Milanhoz igazolva? Nyilván nem, mert jelenleg a Barcát magasabban jegyzik a Milannál. Én egyre kevésbé hiszek ebben a fajta klubhűségben. Maldininek adhattak volna napi 100 ezer fontos fizetést, akkor sem ment volna el tőlünk. Más nem ilyen. Mindkét gondolkodásmódban van logika, de mivel itt Silváról és a Milanról van szó, reméljük, hogy Silva a mi logikánk szerint fog gondolkodni és dönteni… Én nem is annyira a Citytől tartok, hanem attól, hogy a két spanyol gigaklub akcióba lép. Márpedig erre feltenném akárkinek a házát… 😀

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • AtoPato 2011.11.15. 17:04

        húúúúú….imádom olvasni Maldini nevét 🙂

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    32. utahjazz 2011.11.15. 16:23

      Üdv Lansky! Pont ezért próbáltam a történelmi szempontot hangsúlyozni! Így pont, hogy Ibrával lehetünk újra jobbak a Barcánál, tehát nem adta lejjebb, még ha a pillanatnyi helyzet ezt feltételezné.
      Sajnos az „effajta klubhűség” tényleg nem divat, viszont pont Silva személye miatt remélem, hogy ő még hisz az ikonokban, és a mi gondolkodásmódunkat választja!
      Persze, ahogy írod is, egy spanyol gigász beüthet bármikor, de bízom benne, hogy minél később történik meg, ha megtörténik egyáltalán.

      (Azért megjegyezném, hogy amíg vannak/voltak Jerry Sloanok, Payton Manningek, Martin Brodeour-ök, vagy Del Pierok, esetleg Gattusok, addig hihetünk az ikonokban mi is, és bízhatunk Silvában!)

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    33. ronandris80 2011.11.15. 18:12

      zsevassssssssss

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    34. Haluszmester 2011.11.16. 13:14

      Jobb ha elfelejtitek ezt az agybeteg ötletet!!

      THIS IS S-P-A-R-T-A-N!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz

    Szólj hozzá a bejegyzéshez és írd le a véleményed! Mégsem

    Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

    Legfrissebb híreink

    Ibra reagált a BL-keretből való kimaradására

    2023.03.21.

    Távozóban a Salzburg csatára, a Milan lecsaphat rá

    2023.03.21.

    Udinese-Milan 3-1: Játékos statisztikák

    2023.03.21.

    Megvan a francia válogatott új első számú kapusa

    2023.03.21.

    Leao meghívót kapott a portugál nemzeti csapatba

    2023.03.20.

    Veszélybe kerülhet Pioli és a vezetőség állása

    2023.03.20.

    Ketten meghívót kaptak a belga válogatottba

    2023.03.20.
    © 2023 AC Milan Club Budapest - 1999 óta

    Gépeld be a keresendő szavakat majd nyomj ENTER -t a kereséshez. Ha szeretnél visszalépni, akkor nyomj ESC -et.

    Belépés vagy Regisztráció

    Üdvözlünk!

    Jelentkezz be vagy Regisztrálj most!

    Elfelejtett jelszó?

    Regisztrálj most!

    Már regisztráltál? Bejelentkezés itt.

    A jelszavad elküldjük a megadott email címre.