Ruben Amorimnak, a Milan új vezetőedzőjének fontos beleszólása lesz a játékosok kiválasztási folyamatába a nyári átigazolási időszakban.
Ahogy arról írtunk, Gerry Cardinale egy stratégiai munkacsoport létrehozása mellett döntött és őket bízza meg a klub sportszakmai irányításával. Amorimot múlt héten nevezték ki a Milan edzőjének és 3 éves szóló szerződést írt alá a klubbal.
Matteo Moretto megerősítette, hogy Amorim egy átlagos edzőnél nagyobb hatalmat kap a Milannál és egyfajta menedzserként fog dolgozni, ráadásul az átigazolások terén és az új játékosok kiválasztásában is jelentős befolyással fog bírni.
“Szoros kapcsolat lesz a tulajdonos, a vezetőség és az edző között. A klub hierarchiájának csúcsán Gerry Cardinale tulajdonos fog állni, aki az elmúlt évekhez képest fontos döntéseket fog hozni, így ő lesz a projekt alappillére. Ruben Amorim szintén nagyon jelentős befolyással fog rendelkezni az átigazolási piacon, így nagyobb hatásköre lesz, mint egy átlagos edzőnek.” – mondta Moretto.
“Amorim iránymutatásai alapján fogja a klub végrehajtani az átigazolásokat, miközben Cardinale és Amorim munkáját egy stratégiai csapat segíti, amelynek tagjai között szerepel Bobby Gardiner, Hendrik Almstadt és a RedBird csapata. Az aláírási jogkörrel Massimo Calvelli fog rendelkezni. Ennek következtében nem várhatóak új érkezők a Rossoneri vezetőségébe.” – tette hozzá.


5 hozzászólás
Ha nem kap pénzt skkor egyenlő a nullával !
Miért pénzzel mire ment a M.U.-nàl? 😄
😂😂😂😂😂 mint ahogy Allegrinak volt meg az elődjeinek🤣🤣🤣🤣 röhej ez az egész csapat
Ha Matteo Moretto megerősítette, akkor az biztos úgy is van.
Szegény Matteonak még nem tűnt fel, hogy naponta változik a „koncepció” a klubnál, hogy éppen ki miért felel, ki hová neveznek ki, léptetnek elő stb.?
Még egy év és elérjük a Kisvárda szintjét is, ahol Révész az egyszemélyes atyaúristen. Nálunk Cardinale lesz ugyanez. Szóval aggodalomra semmi ok! Ha Amorimot kirúgják, Cardinale majd beszáll és mindent is (!) megold. Az utánpótlás szintjén egyébként már el is értük a magyar színvonalat. Aki jó lenne az lelép, az első csapatnak pedig egy kezemen meg tudom számolni kiket neveltek ki. De azok közül sem lett komoly focista senki 🙁