A csapat a hét második felében edzőtáborba vonul a milanellói edzőközpontba a Cagliari elleni kulcsfontosságú bajnoki előtt.
Az előző fordulóban rendezett Genoa elleni meccs előtt csütörtöktől vasárnapig edzőtábor volt a Milan háza táján, így a játékosok az egész napot és az éjszakát is Milanellóban töltötték. Erre 7 év után volt példa, ugyanis előtte 2019-ben Gennaro Gattuso irányítása alatt volt szükséges hasonló lépés az összetartás és a csapategység növelése érdekében. Végül a hatása pozitív lett, hiszen a csapat 2-1-re nyert a Genoa ellen és fontos lépést tett a Bajnokok Ligája-indulás felé.
Antonio Vitiello, a MilanNews főszerkesztője arról számolt be, hogy a csapat ismét edzőtáborba vonul a vasárnapi Cagliari elleni szezonzáró mérkőzést megelőzően.
A tervezett program a következő: Allegri szerdán dupla edzést vezényel a csapatnak, míg csütörtökre mindenki szabadnapot kap. Másnap a játékosok visszatérnek Milanellóba és az edzőtábor péntektől vasárnap estig fog tartani.
Vitiello hozzátette, hogy a játékosok nagy hajlandósággal fogadták és az újabb edzőtábor ötlete közvetlenül tőlük származott. A csapat szerint helyes döntés, hogy minden külső tényezőt kizárva elvonulnak Milanellóba annak érdekében, hogy a lehető legjobban felkészüljenek a szezon legfontosabb mérkőzésére. Ha a csapat legyőzi a Cagliarit, akkor a többi csapat eredményeitől függetlenül a dobogón zár és bebiztosítja a Bajnokok Ligája-szereplést a következő szezonra.

