Olasz jelentések szerint a Milan vezetősége a Lazio középhátvédjével, Mario Gilával szeretné megerősíteni a védelmet a következő szezonra.
Nico Schira információi szerint Gila készen áll arra, hogy a szezon végén búcsút intsen a Laziónak és a Milan vezetősége a szerződtetésén dolgozik. A felek között megtörténtek az első megbeszélések, amelyek pozitívak voltak. A 25 éves középhátvédnek 2027. június 30-ig szól a szerződése és nincs megállapodás a Lazio és a játékos között a hosszabbításról. Nico Schira szerint a Lazio 20 millió eurót kér érte és a szerződésében egy 50 százalékos továbbértékesítési záradék szerepel a Real Madrid javára.
Daniele Longo, a Calciomercato transzferguruja szerint Gila kulcsfontosságú célpont a Milan számára a védelem megerősítése érdekében és a klub 2026 nyarán szeretné leigazolni. A Rossonerinél mindenki egyetért Gila megszerzésében. Igli Tare sportigazgató nagyon kedveli a játékát, hiszen 2022 nyarán 5 millió euróért vitte a Lazióhoz a Real második csapatából. Massimiliano Allegri pedig különösen nagyra tartja a játékos képességeit és egy modern védő prototípusaként tekint rá, köszönhetően a gyorsaságának, a helyezkedésének, a jó fizikumának és az emberfogási képességének. Ráadásul az életkora miatt ígéretes befektetésnek tekinthető a jövőre nézve is.
Az első kapcsolatfelvétel december közepén történt meg, akkor Igli Tare egyeztetett a játékos ügynökével, Alejandro Camanóval, hogy felmérje a játékos helyzetét. Gila iránt az Inter mellett angol klubok is érdeklődést mutattak. Hacsak nem történik váratlan fordulat, akkor a spanyol védő nem fogja meghosszabbítani a 2027 nyarán lejáró szerződését a fővárosi alakulattal. A Milan már a télen puhatolózott egy esetleges transzfer kapcsán, viszont a Lazio elzárkózik attól, hogy Matteo Guendouzi és Taty Castellanos értékesítése után újabb kulcsemberét elengedje a szezon közepén.
Daniele Longo úgy értesült, hogy folyamatos kapcsolat van a Milan vezérigazgatója, Giorgio Furlani és a Lazio elnöke, Claudio Lotito között Gila kapcsán. A Milan célja, hogy megnyerje a játékos aláírásáért folyó kiélezett versenyt és a spanyol futballista készen áll a nagy előrelépésre a karrierjében.
A Lazio legalább 30 millió euróra tartja Gila piaci értékét, azonban nyáron már csak 1 év lesz hátra a szerződéséből, így a fővárosi alakulatnak be kell érnie alacsonyabb összeggel, ha nem akarja 2027-ben ingyen elveszíteni a játékost. A kiinduló ár nagyjából 20 millió euró és a Milan tudomásul vette a rómaiak követelését, viszont megpróbálja 15 millió euróra lealkudni a vételárat. Egyelőre a tárgyalások korai szakaszban járnak és a Rossoneri célja, hogy előbb megegyezzen a Lazióval, aztán megkezdje az egyeztetéseket az ügynökkel a játékos szerződési feltételeiről.


2 hozzászólás
Tegyünk egy gesztust a Lazio felé, küldjük el nekik RLC már most. Akár azt is el tudnám képzelni, hogy Gila-RLC csere és Gila marad Rómában kölcsönben nyárig. Nálunk meg nem nagyon fog hiányozni az angol. Egy ilyen ajánlatra kétlem, hogy nemet mondanának, és akkor megelőznénk az Intert és a többieket.
Ez jó transfer lenne, bár RLC nem szándékozik távozni a Lazio-ba meg főleg nem.