A Milan vasárnap délután Firenzébe látogat, ahol 15:00 kezdettel a kiesés ellen küzdő Fiorentina ellen lép pályára a 20. forduló keretein belül. Massimiliano Allegri megtartotta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatóját és kijelentette, hogy a Fiorentina aktuális helyezése egyáltalán nem tükrözi a csapat valódi tudását. Az olasz tréner a BL-indulásért folyó kiélezett versenyről, Luka Modric pihentetéséről és pótlásáról, a játékvezetésről és a célkitűzésről is beszélt a meccs előtt.
„Egy olyan Fiorentina ellen fogunk pályára lépni, amely kezd újra formába lendülni és a tabellán elfoglalt pozíciójuk nem tükrözi a valódi minőségüket. Kemény atmoszféra lesz a stadionban. Technikailag és fizikálisan is erősnek kell lennünk és nagyszerű teljesítményt kell nyújtanunk annak érdekében, hogy a szezonunk előre haladjon. Bosszantó, hogy nem szereztük meg a három pontot a Genoa ellen, de az az egy pont is értékes.” – nyilatkozta Allegri a Fiorentina elleni mérkőzést megelőzően.
A CSAPATRÓL
“Ha ennyi pontot szereztünk, akkor az azt jelenti, hogy megérdemeltük ezeket. Ez nem rossz mérleg, de tovább kell fejlődnünk. Jobb hozzáállás szükséges a mérkőzésekhez. Korábban erősen kezdtünk, míg most inkább fokozatosan lendülünk bele a meccsekbe. Saját magunkra és a munkánkra kell koncentrálnunk. Kiélezett a verseny az élmezőnyben és jelenleg hat csapat küzd a Bajnokok Ligája-indulást jelentő négy pozícióért. A pozitivitás és a nyugalom elengedhetetlen fontosságú.”
A JÁTÉKVEZETÉSRŐL
“Jó játékvezetői gárda van Olaszországban. Nem könnyű tartani a tempót a mérkőzéseken. A VAR nagy segítséget jelentett, sok problémát és hibát megold, de továbbra is szubjektív marad.”
A JÁTÉKOSOKRÓL
“Boldog születésnapot kívánunk Fofanának. Jól játszott a Genoa ellen, sajnos a gólhelyzetben elcsúszott, de ilyen előfordul. Fontos játékos számunkra és továbbra is az lesz. Nkunku felépült a sérüléséből és készen áll a játékra. Modric valószínűleg nem fog pályára lépni, de ott lesz a cserepadon. Leao egyre jobb erőnléti állapotban van. Amikor gólt szerez, felszabadultabbá válik. Ő egy nagyszerű srác és egy kiváló játékos. Saelemaekersnek nyugodtnak kell maradnia, néha túlságosan kapkod és kiesik a ritmusból. Athekame jól szállt be csereként a Genoa elleni meccsen. Ő még nagyon fiatal és fejlődik.”
PAVLOVIC ÉS A TIZENEGYESPONT ESETÉRŐL
“Néha ez is a futball szépsége. Vannak olyan jelenetek, amelyek később visszanézve mosolyt csalnak az arcodra.”
A TABELLÁRÓL
“A futball tele van meglepetésekkel. A Napoli-Verona mérkőzés után léptünk pályára és döntetlent játszottunk. Fenn kell tartanunk egy jó sorozatot. A csütörtöki döntetlen fontos volt, bár két pontot veszítettünk, de szereztünk egy pontot és ez lehetővé teszi, hogy a második helyen legyünk a tabellán. Egységesnek és nyugodtnak kell lennünk abban a tudatban, hogy keményen kell dolgoznunk a céljaink elérése érdekében. Az élmezőnyben ott van az Inter, a Milan, a Juventus, a Napoli, a Roma és a Como is, mindegyik csapat a BL-kvalifikációért versenyez. Kiegyensúlyozottnak kell maradnunk.”
MODRIC HELYETTESÍTÉSÉRŐL
“Ricci és Jashari két kiváló játékos. Ricci majdnem 1000 játékpercet játszott és nagyon megbízható. Nagyon boldog vagyok miatta. Most rövid időn belül négy mérkőzés következik, szóval talán több változtatás lesz. Amikor hetente egy mérkőzést játszol, akkor nehéz helyettesíteni a kezdőcsapatban szereplőket. Jashari előtt fényes jövő áll és Ricci nagyon hasznosnak bizonyul, de még nem tudom, hogy melyikük fog játszani. Lehet, hogy mindketten ott lesznek a pályán.”
A CÉLKITŰZÉSRŐL
“A cél elérése azt jelenti, hogy a szezon végéig a top 4-ben kell maradnunk. Nem lehet tudni, hogy egy csapat 20 ponttal lemarad vagy a szezon végéig versenyben marad. Az első négy helyen kell maradnunk, különben elveszítjük a realitásérzékünket. A Milan a nyáron lecserélte a játékoskeretének 55 százalékát és sérüléseink is voltak. A dolgok pozitív oldalát nézzük. Két lábbal a földön kell maradnunk és meg kell őriznünk az egyensúlyt. Korábban sem voltunk ragyogóak és most sem vagyunk gyengék csak azért, mert döntetlen lett a Genoa elleni meccsünk.”

