Egybehangzó hírek szerint Yunus Musah, Luka Modric és Santiago Gimenez is kezdeni fog a Lecce ellen.
Következik a Serie A 2025/26-os kiírásának második fordulója és a Milan ma este a Lecce otthonában vendégeskedik. Ahogy arról írtunk, Rafael Leao még nincs bevethető állapotban és Ardon Jashari is kénytelen lesz kihagyni a meccset, ugyanis a csapat edzésén szárkapocscsont törést szenvedett. Lorenzo Torriani ujjsérülés miatt nem áll rendelkezésre, valamint Alex Jimenez nincs ott a keretben, mivel közel van a távozása.
A MilanNews, a Sky Sport Italia és a La Gazzetta dello Sport szerint Allegri a háromvédős rendszert fogja alkalmazni a Lecce elleni bajnokin és Mike Maignan előtt a három középhátvéd Fikayo Tomori, Matteo Gabbia és Strahinja Pavlovic lesz, így Koni De Winter adott esetben csereként juthat lehetőséghez. Jobb oldali szárnyvédőként Yunus Musah-t tesztelte Allegri a csapat utolsó edzésén, míg a bal szélen Pervis Estupinan fog játszani. A középpályán Luka Modric ismét a kezdőcsapatban fog szerepelni és mellette Ruben Loftus-Cheek illetve Youssouf Fofana kezdhet.
Csatárposzton Santiago Gimenez kezdő lesz és mellette Christian Pulisic-nek kérdéses a játéka, ugyanis nincs 100 százalékos állapotban és bokaproblémával bajlódik. Amennyiben az amerikai játékos végül mégsem tudja vállalni a játékot, akkor Allegri várhatóan Alexis Saelemaekersnek fog bizalmat szavazni második csatárként.
A csapattal utazott Leccébe a Milan Futuro újdonsült igazolása, Cheveyo Balentien. A 18 esztendős jobb szélső támadó bő 1 héttel ezelőtt írta alá a szerződését a klubbal és ott lesz a cserepadon a Serie A második fordulójában.
FRISSÍTVE: A Sky, a Gazzetta és a MilanNews is arról ír, hogy Saelemaekers fog kezdeni Pulisic helyett, mivel az amerikai válogatott támadó nincs 100 százalékos állapotban.
A MILAN VÁRHATÓ KEZDŐJE:
Maignan
Tomori, Gabbia, Pavlovic
Modric
Musah, Loftus-C., Fofana, Estupinan
Alexis, Gimenez
Cserepad: Terracciano, Pittarella, De Winter, Athekame, Bartesaghi, Ricci, Pulisic, Chukwueze, Balentien.
Sérültek: Torriani, Leao, Jashari
Eltiltott: –
Kimaradt: Origi, Adli, Bennacer, Jimenez
A meccset ma 20:45-kor rendezik a Via del Mare stadionban és a Match4 közvetíti.
24 hozzászólás
Cremonse elleni meccs után ez a kezdő teljesen érthetetlen.
Ha meg Musah a kezdőben van, akkor kétlem, hogy távozna.
Továbbra is egy zseni akkor Allegri….
Vagy tényleg az: átigazolási időszakban még játszik két szar meccset, és ezzel ráveszi Furlaniékat az azonnali jobb játékosok igazolására.
De viszont ez arra utal hogy nem az ő kedve szerint igazolnak és nem olyanokat akiket ő kér….
Vagy ha hoz a csapat ezzel a könnyű sorsolással 3-4 pontot az első 4-5 mérkőzésen, akkor nem neki kell felmondania hanem elküldik, akkor jár neki fizetés/végkielégítés stb., ellentétben azzal ha Ő lép le 😀
Évek óta egyetlen egy normális edző se merészkedik ide, ebből én azt gondolom, hogy Allegri úgy van vele, hogy ő csak nyerhet még ha a csapat veszít is.
Gondolom azért ez a sok változás,mert a Cremonese elleni kezdő nem jött be!
Na, akkor kezdjük!
Allegri Takarodj!!!!
Mondom én, hogy Allegrinek sem tett jót az egy év kihagyás. El is van cseszve a napom, pedig még a meccset le sem játszották 😖
Most komolyan kit vártatok, hogy kezdjen?
A cserepadról De Winter, Ricci és Saelemaekers, aki olyan, hogy még kezdhetne, de az első nem volt ott még a felkészülési meccseken, a másik kettő meg tuti be fog állni.
Attól meg fociztak mindannyian, nem kosaraztak. És az olasz bajnokságban is játszodtak. Nem lehet olyan nagy tudomány játszani a saját posztodon….voltak edzések is….
Még egyszer: Szerinted ki kezdjen?
ja mire megírtam már Pulsicot kicserélték Saelemaekersre, mert az előbbi sérült.
Akkor már csak Riccit vagy De Wintert lehetne a kezdőbe rakni…
Pocsék egy kezdő!!
Az odáig rendben is lehet, hogy Musah és Estupinan kezd, mert helyettük jöhet majd Saelem és Chukwu. Kezdőként az utóbbi kettő sem garancia a támadások építésére.
A többit viszont én sem értem. Valószínűleg, ha vezetünk akkor De Winter megkapja a lehetőséget, hogy átvegye a stafétát – kérdés, hogy kitől?
Viszont, hogy a két atomfizikus ismét a pályán, ráadásul egyszerre?? Erre nincs képletem…
Na mindegy, majd a cserék eldöntik a meccset!
Vagy Camarda dönti el még a cserél előtt.
Nem, azzal csak 1-0 lesz oda. Utána Ricci, Modric szabadrúgásból, és De Winter 🙂
Cremo ellen minden sínen volt, úgyhogy nem látom az okát annak, hogy változtasson. Ami működik és bevált, azon nem kell változtatni 🙂🙂.
Szerintem RLC fog feljebb lépni Gimenez mellé, Musah jobbközépre, Salimaki szélre.
borzalmas
Ha ez a kezdőcsapat a Lecce, Verona, Pisa stb. csapatoké lenne, akkor oké, de ez mi?
Combos… már csak a vicc kedvéért megnéznék egy meccset ilyen kezdővel a BL-ben a Bayern vagy Liverpool ellen… elképzelem ahogy Slot vagy Kompany éjszakákon át csak forgolódik és azon agyal, hogy fogja semlegesíteni az Alexis/Gimenez csatárduót és hogy fognak tudni áttörni a Musah, Loftus-C., Fofana középpályán…
Teljesen mindegy szinte, hogy milyen kezdőt küld ki, itt maximum egy Leao-n múlik majd egész szezonban, hogy mennyi pontunk lesz. Talán lesz egy Modric szabadrúgás gól a Lecce ellen és utána Allegri féle levédekezzük az 1 gólt.
Akkor felejtős a mai, legalább a péntek ne romlik el.