
Olasz szuperkupa 2025/26
MÉRKŐZÉSEK
2025.12.17. vagy 18. | NAPOLI – MILAN |
LEBONYOLÍTÁS
Mint ismert, a Milan kvalifikálta magát az Olasz szuperkupa négyesdöntőjére a 2025/26-os szezonban, ugyanis döntőt játszott az Olasz kupában, amelyet 1-0-ra elveszített a Bologna ellen a Stadio Olimpicóban. A Rossoneri mellett a kupagyőztes Bologna, az olasz bajnok Napoli és a bajnoki ezüstérmes Inter fog részt venni a Szuperkupa soron következő kiírásában.
Mivel a lebonyolítás alapján a Scudetto-címvédője a kupadöntő vesztesével találkozik, így a Napoli lesz a Milan ellenfele az Olasz szuperkupa elődöntőjében, míg a másik ágon a bajnoki ezüstérmes a kupagyőztessel mérkőzik meg, azaz Inter-Bologna összecsapást rendeznek a fináléba jutásért. A Szuperkupa-címvédője a Milan, ugyanis 2025 januárjában az Inter 3-2-es legyőzésével elhódította a trófeát.
Az elődöntő mérkőzéseit december 17-én és 18-án rendezik, míg a döntő december 22-én lesz. Az eseménynek Szaúd-Arábia fog otthont adni, azonban egyelőre még kérdéses, hogy Rijádban vagy Dzsiddában lesznek a mérkőzésen.
